روزه گرفتن بعد از عمل بینی

روزه گرفتن بعد از عمل بینی

روزه گرفتن بعد از عمل بینی یکی از سوالات متداولی می باشد که بیماران قبل از انجام عمل زیبایی بینی اگر نزدیک به ماه مبارک رمضان باشد برایشان این سوال پیش می آید. اما آیا روزه گرفتن بعد از عمل بینی برای بیمار مضر نمی باشد و نتیجه جراحی بینی را تحت شعاع خود قرار نمی دهد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

گرفتن روزه پس از عمل بینی

عمل بینی از نظر دینی اگر باعث آسیب رسیدن به بدن بیمار و سلامت بدنی آن نشود از نظر شرعی اشکالی ندارد و جایز می باشد.

پس از عمل زیبایی بینی بیمار تا چند هفته دچار ضعف بدنی می باشد. همچنین بیمار نیازمند است تا حدود یک هفته پس از جراحی بینی از آنتی بیوتیک استفاده کند. پس اگر در ماه مبارک رمضان تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارید،  نیازمند آن است که حدود ۱ الی ۲ هفته پس از عمل جراحی بینی از روزه گرفتن پرهیز کنید.

برای انجام غسل در زمانی که گچ بینی برداشته نشده است به دلیل آن که حمام رفتن و شستن سر و گردن باعث شل شدن پانسمان بینی می شود می توان در صورت نیاز به غسل، از تیمم بدل از غسل استفاده شود.

روزه گرفتن بعد از عمل بینی

خواندن نماز پس از عمل بینی

برای خواند نماز پس از جراحی زیبایی بینی به دلیل آن که تا یک هفته پس از جراحی زیبایی بر روی بینی، گچ بینی قرار دارد برای گرفتن وضو می توان از وضوی جبیره استفاده کرد و یا از تیمم استفاده کرد.

درضمن پس از برداشتن گچ بینی و استفاده از چسب بینی از آنجا که چسب بینی نباید قبل از آن که خواصیت چسبندگی آن از بین رود از روی بینی برداشته شود، پس برای وضو گرفتن در صورتی که چسب بینی بر روی بینی قرار گرفته باشد نیز از وضوی جبیره می توان استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *