رقص بعد از عمل بینی

رقص بعد از عمل بینی

انجام رقص بعد از عمل بینی هم از دسته ورزش ها به حساب می آید و اگر شما رقصنده حرفه ای هستید باید بدانید چه مدت بعد از عمل بینی می توانید به این حرفه خود بازگردید.
عمل بینی همانطور که می دانیم از نوع حساس ترین جراحی زیبایی می باشد و مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد. در مطالب قبلی ۹ نکته در ارتباط با انجام ورزش بعد از عمل بینی بیان کرده ایم که برای ورزشکارانی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارند می تواند مطالعه آن مفید باشد.

 رقص بعد از عمل بینی

از آنجایی که بسیاری از افراد هستند که رقص و حرکات موزون را در دسته ورزش ها قرار نمی‌دهند، باید بگوییم که رقصیدن هم نوعی ورزش به حساب می آید و نیاز است تا اگر به صورت حرفه ای رقصیدن را انجام میدهید، انجام رقص بعد از عمل بینی را مدتی انجام ندهید.
رقصیدن باعث بالا رفتن فشار خون در بدن می شود و جریان خون را در رگ ها افزایش می دهد. پس از جراحی بینی در محل بخیه ها بسیار مهم است که جریان خون افزایش نداشته باشد چون خطر پاره شدن بخیه ها را در پی دارد.

 رقص بعد از عمل بینی

تا چه مدت از رقصیدن نیاز است دوری کنید؟

همانطور که گفته شد اگر میخواهید خطر پارگی بخیه های بینی را پس از عمل بینی نداشته باشید لازم است تا حداقل یک ماه پس از جراحی بینی از انجام رقص و حرکات موزون خودداری کنید تا بینی شما بهبود نسبی خود را بیابد.
پس از یک ماه میتوانید به انجام رقص بپردازید ولی در نظر داشته باشید که اگر از آن دسته از رقصنده های به اصطلاح هیپ هاپ هستید که نیازمند حرکت های پر جنب و جوش در حین رقصیدن می باشد لازم است تا ۲ ماه از انجام این حرکت ها خودداری کنید. زیرا خطر جابجایی تیغه بینی را برای شما دارد.

توصیه دکتر فریدون پورنصر جراح زیبایی بینی

بهتر است پس از جراحی بینی هفته اول به استراحت در منزل سپری کنید تا وضعیت عمومی بدن شما به حالت طبیعی خود برسد. در طول مدت استراحت از مواد مغذی که برای بهبود شما لازم است مانند آب طبیعی آناناس و آب کرفس و همچنین مواد پروتئینی استفاده نمایید.

پس از هفته اول و شروع هفته دوم می توانید به فعالیت های عادی روزمره خود برسید و فقط لازم است که انجام فعالیت های ممنوع بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید تا نتیجه عمل بینی رضایتمندی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *