راهکار رفع کبودی چشم پس از عمل بینی

راهکار رفع کبودی چشم

کبود شدن چشم ایا زیر چشم پس از عمل بینی امری طبیعی است. در این مقاله می‌خواهیم به راهکار های رفع کبودی چشم پس از جراحی بینی بپردازیم تا بیماران بتوانند مدت زمان کبودی چشم خود را به حداقل برسانند.

دلیل کبودی چشم پس از عمل بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی به دلیل شکستگی هایی که در تیغه بینی به وجود می آید، اطراف بینی و زیر چشم کبود شده، و این کبودی گاهی حتی داخل چشم هم نفوذ می کند.
بسیاری از بیماران در اثر مشاهده با این کبودی ها به دنبال راهکار رفع کبودی چشم خود می جویند که ما در این مطلب به مهمترین راهکار رفع کبودی چشم می پردازیم.

بهترین راهکار رفع کبودی چشم

اگر بخواهیم بهترین راهکار رفع کبودی چشم را نام ببریم می توانیم به کمپرس یخ اشاره کنیم.
استفاده از یخ مناسب ترین روش راهکار رفع کبودی چشم پس از جراحی زیبایی بینی می باشد.

البته این نکته را باید متوجه باشید که پس از جراحی اولین اقدام برای رفع کبودی چشم و بهبودی لازم استراحت می باشد.
در کنار استراحت استفاده از کمپرس یخ برای رفع کبودی چشم و تورم به وجود آمده بسیار کمک کننده است.

کمپرس یخ با سرد کردن و بی حس کردن آن منطقه باعث تنگ شدن رگ های خونی و کم شدن تجمع مایعات زیر پوست می‌گردد و در نتیجه باعث کم شدن تورم و کبودی چشم می‌شود.

۲۴ ساعت اول پس از جراحی هر ۲۰ دقیقه یک بار از کمپرس یخ استفاده کنید و سپس بعد از آن روزی سه مرتبه تا هفته اول پس از جراحی برای رفع تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده شود.

توجه کنید حتما و فقط از کمپرس یخ برای رفع کبودی چشم استفاده کنید.
در بعضی باورهای غلط استفاده از گوشت سرد را راهکار رفع کبودی چشم می‌دانند که کاملاً مضر است. به دلیل این که باکتری های داخل گوش امکان دارد به زخم های بینی را عفونی کند.

 

راهکار رفع کبودی چشم

مراقبت دارویی از دیگر راهکار رفع کبودی چشم

در کنار استفاده از کمپرس یخ می توانید از مصرف دارویی هم برای بهبود سریعتر کبودی دور چشم خود استفاده کنید.
استفاده از داروهایی مثل استامینوفن و ایبوپروفن برای کاهش کبودی دور چشم می‌تواند موثر باشد.
حتماً این موضوع را در نظر بگیرید که استفاده از آسپیرین را مگر آن که با تجویز پزشک باشد به صورت خودسرانه انجام ندهید چون امکان دارد که باعث بیشتر شدن خونریزی گردد.
در کنار استفاده از دارو برای رفع کبودی دور چشم می توانید از درمان های گیاهی هم استفاده کنید.
توصیه می گردد تا چند روز پس از عمل جراحی بینی استفاده مداوم است آب آناناس و همچنین آب کرفس برای کاهش تورم و بهبود کبودی دور چشم استفاده گردد.

با استفاده از توصیه های بالا می توانید پس از عمل بینی سریع تر کبودی های دور چشم خود را از بین ببرید. لازم به ذکر است اگر کبودی های دور چشم وخیم‌تر شد و یا اینکه به داخل چشم سرایت کرد و مقدار آن بیشتر شد، حتماً به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید تا راهکارهای تخصصی طرح برای رفع مشکل خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *