راههای پیشگیری از ویروس کرونا

راههای پیشگیری از ویروس کرونا

ویروس کرونا که به تازگی شیوع آن از چین آغاز شده و در مواردی در کشور های دیگر مشاهده شده است و دیر یا زود در صورت مهار نشدن آن امکان همه گیر شدن را دارد، نوعی از ویروس می باشد که بیشتر در خفاش، خوک، شتر و پستان داران کوچک دیده می شود و در مواردی نادر به انسان سرایت می‌کند که این اتفاق جدیدا در کشور چین افتاده است. در این مقاله می خواهیم راههای پیشگیری از ویروس کرونا را بیان کنیم تا در صورت ورود آن به ایران بتوانید با این ویروس جدید مقابله کنید.

ویروس کرونا را بیشتر بشناسید

این ویروس (کووید ۱۹) با ساختار RNA داشتن خود بسیار شبیه به ساختار DNA بدن انسان می باشد که به همین دلیل می تواند به سادگی وارد سلول های بدن بشود و باعث نابودی سلول شود و رفته رفته به تمام سلول های بدن آسیب برساند. البته این ویروس بیشتر در کودکان،افراد مسن و کسانی که سیستم دفاعی بدن آن‌ها ضعیف می باشد بیشتر اثر دارد. پس اگر سیستم دفاعی بدن خود را تقویت کنید احتمال مبتلا شدن به ویروس کرونا کمتر می‌شود.

راههای پیشگیری از ویروس کرونا

علائم مبتلا شدن به ویروس کرونا (کووید ۱۹)ب شبیه به ویروس آنفولانزا می باشد و فرد مبتلا شده به ویروس کرونا متوجه ورود این ویروس به بدن خود نمی شود و با سرماخوردگی اشتباه گرفته می‌شود. البته بسیاری از پزشکان نیز به دلیل همین موضوع نمی‌توانند تشخیص به مبتلا شدن فرد را به ویروس کرونا بدهند و همین موضوع تشخیص این ویروس خطرناک را سخت‌تر می‌کند.

راههای پیشگیری از ویروس کرونا

ویروس کرونا از طریق تنفس و بزاق دهان و همچنین لمس مناطق آلوده وارد بدن انسان می‌شود و متاسفانه در حال حاضر راه‌کار مشخص و کاملی برای جلوگیری از ویروس کرونا انسانی وجود ندارد،اما با رعایت کردن موارد زیر می‌توانید خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهید.

  1. پس از ورود به منزل دستان خود را ۲۰ ثانیه با صابون بشویید.
  2. در زمان خروج از منزل از دست زدن به چشم،بینی و دهان خود خودداری کنید.
  3. از تماس نزدیک به افرادی که حالت های سرماخوردگی دارند خودداری کنید.
  4. در هنگام خروج از منزل حتما ماسک بزنید.
  5. سطوح و اشیا بیشتر استفاده شده در طول روز مثل موبایل را ضدعفونی کنید.
  6. سیستم دفاعی بدن خود را بالا ببرید.
  7. اگر حالت های سرماخوردگی و آنفولانزا دارید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.
  8. مسافرت های غیر ضروری خود را به مناطق آلوده به ویروس کرونا کنسل کنید.

همانطور که گفته شد هنوز راه درمانی برای ویروس کرونا (کووید ۱۹)  پیدا نشده است اما با موارد گفته شده می توانید خطر ابتلا به این ویروس را کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *