برای جراحی بینی به دکتر متخصص گوش،حلق و بینی مراجعه کنم یا جراح پلاستیک ؟

دکتر گوش و حلق و بینی یا جراحی پلاستیک؟

این سوال رایج که برای جراحی بینی دکتر گوش و حلق و بینی مراجعه کنم یا متخصص جراحی پلاستیک سالیان سال است که برای بیماران مطرح می شود و در نهایت به انتخاب یکی هست این متخصصان برای انجام عمل بینی ختم میشود.

 

معمولاً از اطرافیان خود این جملات را زیاد شنیده ایم که اگر انحراف بینی و مشکل تنفسی داری باید پیش دکتر گوش و حلق و بینی بروی.  یا اگر می خواهی مینی خوش فرم و طبیعی داشته باشی باید جراح پلاستیک عمل بینی تو را انجام دهد.

 همچنین شنیده ایم که می گویند جراح پلاستیک بهتر عمل می کند ولی مبلغ بیشتری برای هزینه عمل دریافت می کند.  یا می گویند جراحی بینی اولیه پیشه دکتر متخصص گوش و حلق و بینی برو. ولی اگر نیاز به جراحی ترمیمی داشتی پیش متخصص جراحی پلاستیک باید بروی. 

از این نوع اظهارنظرها در بین مردم فراوان دیده می شود و هر کسی برای خود نظری دارد. حال میخواهیم به پاسخ این سوال بپردازیم که آیا واقعا برای جراحی بینی متخصص گوش و حلق و بینی مناسب است یا جراح پلاستیک؟

 

پاسخ به سوال فوق

 

مباحثی که در بالا مطرح شد و چندین ارسال نظر و برایتان شرح  داریم، در بیشتر مواقع نظرات غیرکارشناسانه مردم می باشد. در بعضی موارد هم  متاسفانه ادعاهای بعضی از پزشکان برای تبلیغات سو می باشد شبه این اظهار نظرات  بی پایه دامن می زند.

 

واقعیت این است که هر دو گروه ذکر شده برای جراحی بینی تخصص لازم را کسب کرده اند و  می‌توانند به درستی عمل بینی، جراحی ترمیمی بینی و رفع مشکلات تنفسی بیمار را انجام دهند.همچنین در دو گروه ذکر شده یعنی متخصصان گوش و حلق و بینی و جراحان پلاستیک به درستی می تواند ظاهر بینی را برپایی هنر و دانش خود و متناسب با قسمتهای مختلف صورت تغییر دهند تا بیمار بینی طبیعی و متناسب با صورت فرد داشته باشد.

دکتر گوش و حلق و بینی یا جراحی پلاستیک؟

پس به نظر می رسد که در کل مطرح کردن سوال فوق اساساً غیر منطقی می باشد.

 

انتخاب بهترین جراح بینی چطور امکان پذیر است؟

 

اولا باید در نظر داشته باشیم که جراحی زیبایی بینی کالا نیست که هر فروشگاه ارزان تر ارائه دهد این کالا را از آن تهیه کنیم. برای انتخاب جراح بینی مناسب خود باید معیارهایی را اعم از مهارت، تجربه، سابقه جراحی، تعداد عمل های انجام شده، مشاهده نمونه کارهای پزشک، صحبت با بیماران قبلی آن پزشک و موارد دیگر که برای انتخاب درست شما برای پزشک جراح بینی مناسب است باید انجام شود. سپس برای مشاوره قبل از عمل بینی نزد پزشک رفته و از نزدیک به طرح ۱۴ سوال مهم که قبل از عمل بینی باید از پزشک  بپرسید بپردازید. 

 

پس بعد از انتخاب مناسب جراح بینی خود از بین دو گروه ذکر شده می توانید با خیال راحت نظام پزشکی که از همه جهات برای شما مناسب است جراحی بینی خود را انجام دهید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *