دندان درد بعد از عمل بینی

دندان درد بعد از عمل بینی

علت دندان درد بعد از عمل بینی به دلیل اختلال در عصب کامی دهان می باشد که از تیغه بینی عبور می کند و به دندان های فوقانی می رسد. که موجب دندان درد بعد از عمل بینی می شود. در بیشتر موارد این دندان درد به خودی خود پس از گذشت مدتی از بین می رود.

عمل بینی مثل تمامی جراحی های زیبایی امکان دارد عوارض کم و زیادی داشته باشد. یکی از همین دسته عوارض امکان دارد بروز دندان درد پس از جراحی زیبایی بینی باشد. این دندان درد امکان دارد برای هر فردی شدت آن متفاوت باشد. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

 

علت دندان درد پس از جراحی زیبایی بینی

 

دندان درد پس از عمل زیبایی بینی اتفاقی معمول نیست و دلیل آن اختلال در عصب های قسمت فوقانی دندان ها در حین جراحی بینی می باشد. یکی از اصلی ترین این عصب ها عصب کنترل کننده حس در ۴ دندان جلو در فک بالا می باشد که در اثر تحریک این عصب در حین عمل بینی احساس درد،بی حسی و احساس سوزش پس از جراحی به مدت دو یا سه هفته برای بیمار به وجود می آید. البته در بعضی موارد احساس درد و سوزش در قسمت سقف دهان احساس می شود که با بهبود تیغه بینی این احساس درد و سوزش نیز از بین می رود. اما در مواردی که میزان درد و سوزش و حتی می باشد که بیمار نمی تواند آن را تحمل کند و نیاز است که از مسکن های دارویی استفاده شود. 

البته امکان دارد بیماران پس از جراحی بینی نیز به نورالژی دندانی دچار شوند که این عارضه گاهی اختلالات رشته‌های زوج پنجم اعصاب مغزی (عصب سه قلو) می‌تواند به صورت درد در فک یا صورت ظاهر شود. برای رفع این عارضه نیز طی ۷ الی ۱۰ روز مصرف ضد التهاب های معمولی برای بیمار کافی می باشد.

دندان درد بعد از عمل بینی

راه حل درمان دندان درد پس از جراحی بینی

 

در صورت مصرف درست و به موقع مسکن در هنگام شروع دندان درد این عارضه نباید به طول انجامد و نهایتا تا ۲ هفته پس از عمل زیبایی بینی باید به طور کامل از بین برود. مصرف روزانه ۲ تا ۳ مرتبه دیکلوفناک سدیم می تواند

کمک کننده برای رفع سر درد باشد.باز هم احساس درد پس از مصرف دیکلوفناک سدیم داشتید حتما پزشک خود مراجعه کنید.مطمئنا پزشک جراح خود در چنین شرایطی بهتر می‌تواند راه حل هایی برای از بین بردن درد دندان که پس از عمل زیبایی بینی به وجود آمده است ارائه دهد.

البته اگر طبق تجویز پزشک خود با مصرف ضد التهاب درد دندان بهبود پیدا نکرد و وضعیت ادامه داشت. باید به دندان پزشک مراجعه شود تا علت اصلی درد دندان مشخص شود.

 

۲ thoughts on “دندان درد بعد از عمل بینی

 1. حسام says:

  سلام
  من ۱۸ روز از عمل بینیم گذشته
  ۴ دندان فوقانی و جلوییم درد شدیدی داره با مسکن هم ساکت میشه
  تا الان دردی نداشتم تازه این درد شروع شده با گذشت ۱۸ روز از عمل. ایا این هم مربوط به عوارض عمل هست؟ کی خوب میشه؟

  • دکتر پورنصر says:

   با سلام بله مربوط به جراحی بینی می باشد و اگر تا یک ماه پس از عمل بینی بهبود پیدا نکرد به دندان پزشکی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *