دلیل آمار بالای جراحی بینی در ایران چیست؟

ایران رکورد دار عمل بینی در جهان است و دلیل آمار بالای جراحی بینی در ایران یکی از سوالاتی است که ذهن جهانیان را به سمت خود جلب کرده است.

دلیل آمار بالای جراحی بینی

بینی به دلیل قرار گرفتن آن در ناحیه حساس صورت تنها عضو صورت می‌باشد که به دلیل بیرون زدگی بیشتر نسبت به سایر اعضا صورت مورد توجه بیشتری قرار میگیرد.
نسبت به توضیحات داده شده در جهان آمار جراحی زیبایی بینی خیلی بیشتر از سایر جراحی های زیبایی می باشد.
حال دلیل اصلی توجه زیاد ایرانیان به عمل بینی مساله ژنتیکی می باشد و یا مسائل فرهنگی؟

حل مسائله

به طور ژنتیکی، ایرانیان دارای نژادی با بینی های بزرگ و فک های کوچک بودند. در مردم ایران فک پایین آنها کوچکتر و عقب تر است سایر نژاد های جهان می باشد. همین طور شکل ظاهری بینی در نژاد اصیل ایرانی بینی بزرگ و عقابی شکل را دارا می باشد.
بنابراین کوچکی و عقب بودن فک پایینی ایرانیان و همینطور جلو بودن فک بالایی باعث درشت تر جلوه دادن بینی نیز می شود.

اگر بخواهیم انواع بینی را در سطح جهان مورد بررسی قرار دهیم به طور کلی پنج دسته شکل بینی در جهان قابل مشاهده می باشند.

نژاد آفریقایی

این نژاد با بینی پهن و پوست ضخیم و فرورفته قابل شناسایی می باشد. عمل بینی برای این دسته از نژاد بینی جزوه مشکل ترین جراحی بینی می باشد که تخصص پزشک بسیار مهم و حیاتی برای فرم دهی مناسب به بینی بیمار می باشد.

 

دلیل آمار بالای جراحی بینی

نژاد آسیایی

نژاد آسیایی یا کره ای شکل بینی استخوان کوتاه و بینی سربالا از نیم رخ قوس کمی را دارد قابل شناسایی است.
جراحی ببنی این نژاد برای پزشک به نسبت راحت است.

دلیل آمار بالای جراحی بینی

 

نژاد مدیترانه ای

این نژاد که شامل نژاد بینی ایرانیان است،اغلب دارای قوز و شکل عقابی می باشد. جراحی بینی این نوع نژاد بینی نیز از سخترین نوع عمل بینی می باشد. زیرا اکثرا این گروه دچار ضعف غضروف بینی دارند و تقویت آن به طبع مشکل است.

 

دلیل آمار بالای جراحی بینی

نژاد قفقازی

این نوع نژاد نیز دارای پوستی نازک و بینی با اندازه متوسط و سربالا می باشند. این نوع بینی را در اروپای غربی بیشتر قابل مشاهده است و معمولا نیازی به جراحی زیبایی بینی ندارند.

 

دلیل آمار بالای جراحی بینی

 

نژاد رومی

این نوع نژاد هم دارای پوست با ضخامت متوسط و دارای بینی پهن و قوز دار می باشند. که نسبت به تفاوت با نژاد آفریقایی فقط دارای قوز می باشند. این نژاد نیز عمل بینی مشکلی را برای پزشک در پی دارد.

 

دلیل آمار بالای جراحی بینی

در نتیجه ایرانیان با دارا بودن بینی با نژاد مدیترانه ای از سخت ترین نوع بینی برای جراحی از نظر جراحان زیبایی دارا می باشند که برای این جراحی تخصص و تبحر پزشک در این نوع جراحی خیلی حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *