جراحی مجدد بینی و دلایل آن

جراحی مجدد بینی

جراحی بینی رتبه اول جراحی های زیبایی را در سطح جهان دارد جالب اینجاست که جدیداً رتبه دوم جراحی های زیبایی را جراحی مجدد بینی و یا جراحی ترمیمی به خود اختصاص داده است.
دلایل جراحی مجدد بینی به عوامل مختلفی همچون عدم رضایت بیمار از شکل و فرم بینی خود پس از جراحی و یا مشکلات تنفسی پس از عمل بینی می تواند شامل شود.
این عدم نارضایتی بیماران از نتیجه کار باعث می شود که پس از مدتی به جراحی مجدد بینی برای بار دوم و یا حتی بار سوم تصمیم بگیرند.
به جز موارد عنوان شده موارد و دلایل دیگری نیز برای تصمیم بیمار به جراحی مجدد بینی وجود دارد که در این مقاله به چند مورد آن می پردازیم.

جراحی مجدد بینی به دلیل نارضایتی از ظاهر بینی

قبل از انجام عمل زیبایی بینی باید بیمار بداند که امکان دارد پس از عمل بینی ارکان نارضایتی از ظاهر بینی خود را داشته باشم و سپس تصمیم جراحی بینی کند.
جالب است بدانید که بیشتر مراجعه کنندگان جراحی زیبایی بینی از نتیجه کار خود راضی نیستند و تصمیم به جراحی مجدد دارند.
این نارضایتی در بیشتر موارد به دلیل تخصص و هنر نادرست پزشک می تواند باشد. معمولاً بیماران از جراحی زیبایی بینی در بعضی موارد انتظار زیادی دارند و توقع دارند که کاملاً شکل ظاهری صورت آنها با انجام عمل بینی تغییر کند.

در بعضی موارد به دلیل انجام جراحی بینی با فرم های فانتزی بیمار پس از مدتی ظاهر بینی خود را غیرعادی و یا تکراری می پندارد و تصمیم به جراحی مجدد بینی می گیرد.
پس بهتر است اگر تصمیم به عمل بینی افخم فانتزی را دارید در مورد انتخاب خود کاملا مطمئن باشید و تجربه نشان داده است که بینی های با ظاهر طبیعی کمتر مورد نارضایتی بیماران می شود.

 

اشتباهات پزشک در جراحی بینی

مورد بعدی اینکه در نارضایتی بیماران از ظاهر بینی خود می توان اشاره کرد اشتباهات پزشک در حین عمل بینی میتواند باشد.
این اشتباهات می‌تواند منجر به ایجاد ضایعه های اضافی در تیغه بینی و یا مشکلات تنفسی پس از جراحی بینی را در بر داشته باشد.
پس بهتر است قبل از اقدام به جراحی بینی حتما از بیماران قبلی پزشک در خصوص رضایتمندی آنها از نتیجه عمل بینی خود مشورت کنید تا با دید باز پزشک خود را برای جراحی بینی انتخاب کنید.

جراحی مجدد به دلیل مشکلات تنفسی

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم یکی از دلایل جراحی مجدد بینی ، می تواند به دلیل مشکلات تنفسی بعد از عمل باشد.
اگر مشکل تنفسی بیمار به صورت خفیف باشد پزشک می تواند جراحی بدون بیهوشی مشکل بیمار را برطرف کند . ولی اگر مشکلات تنفسی آن زیاد باشد باید جراحی مجدد بینی با بیهوشی صورت گیرد.
همانطور که گفتیم دلیل مشکلات تنفسی پس از عمل بینی می‌تواند پزشک باشد. ولی در موارد دیگر هم این مشکل می‌تواند در اثر رعایت نکردن بیمار در دوران نقاهت پس از عمل بینی باشد.

از جمله اقداماتی که می توان اشاره کرد تا بیمار پس از جراحی بینی انجام آنها بپردازد تا از مشکلات تنفسی دوری کند می توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱- شستشوی مرتط بینی در به مدت یک ماه با سرم شستشو.
۲- دوری از استعمال دخانیات حداقل ۳ هفته پس از جراحی.
۳- چسب زدن مناسب برای از بین بردن تورم.

از دلایل دیگر برای مشکلات تنفسی پس از عمل بینی میتوان به کوچکتر کردن بیش از حد بینی و حفره های آن اشاره کرد. پس باید در نظر داشته باشید اگر اجاره خود توصیه میکنید که بینی شما را بسیار کوچک کند باید منتظر مشکلات تنفسی پس از جراحی باشید.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

عمل زیبایی بینی و یا رینوپلاستی از حساس ترین جراحی های زیبایی می باشد زیرا علاوه بر احساس زیبایی نباید سلامت فیزیکی بیمار را دچار مشکل کند. بسیاری از بیماران به سلامت فیزیکی خود برای انجام جراحی بینی دقت نمی کند و فقط مبحث مالی انتخاب پزشک ارزان‌تر را درنظر دارند.

متاسفانه خیلی از پزشکانی که تازه اقدام به عمل های جراحی بینی می کنند و از تخصص کمی برخوردار هستند، و به دنبال بالا بردن تعداد جراحی های روزانه خود هستند ،توجه کافی به کیفیت جراحی خود را ندارند و باعث بروز مشکلات ظاهری و تنفسی برای بیمار خود می شوند.
پس توصیه می گردد حتماً قبل از اقدام به جراحی بینی پزشک مناسب و با تجربه را برای عمل بینی خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *