درمان ناراحتی های پس از عمل بینی

درمان ناراحتی های پس از عمل بینی

 جراحی زیبایی بینی همانند دیگر جراحی ها یکسری عوارض شایع می‌تواند داشته باشد که برای همه ثابت نمی باشد. اما امکان دارد یک یا چند نوع از عوارض گفته شده برای شما پیش بیاید.در این مقاله می خواهیم به درمان ناراحتی های پس از عمل بینی بپردازیم و روش های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

درمان ناراحتی های پس از عمل بینی

 

حالت تهوع

حالت تهوع پس از بیهوشی بسیار شایع می باشد. برای رفع حالت تهوع می توان از غذاهایی که راحت هضم می شوند مانند بیسکویت ترد نمکدار، سوپ و ژله  استفاده شود و از خوردن غذاهای چرب پرهیز گردد.

 

بی حسی

بی حسی در عضلات بدن  بیشتر به خاطره نداشتن تحرک پس از انجام جراحی بینی اتفاق می‌افتد. از بهتر از پس از عمل بینی در طول روز وضعیت نشسته و خوابیده خود را به طور مرتب تغییر دهید  و در صورت هماهنگی با پزشک خود به قدم زدن بپردازید.

 

گلو درد

زمانی که بیهوشی از طریق گلو انجام شود. پس از جراحی زیبایی بینی بیمار احساس گلو درد میکند. با مصرف نوشیدنی های خنک می توانید احساس گلو درد خود را کاهش دهید.

درمان ناراحتی های پس از عمل بینی

سر درد

دلیل سردرد بعد از عمل زیبایی بینی می تواند بیهوشی و یا کمبود مایعات در بدن باشد. برای برطرف کردن سردرد پس از عمل بینی بهتر است  دراز بکشید و از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین مصرف مایعات را بالا ببرید.

 

دردهای عضلانی

دردهای عضلانی نیز به دلیل قرار گرفتن بدن در یک حالت به مدت طولانی پس از عمل بینی امکان دارد به وجود بیاید. مصرف داروهای مسکن البته با تجویز پزشک و گرما و ماساژ عضلات باعث برطرف کردن دردهای عضلانی می شود.

 

 مواردی که در بالا گفته شد. تنها برای بعد از جراحی بینی نمی باشد. بلکه این مشکلات امکان دارد پس از هر نوع جراحی به وجود بیاید. که راه حل های گفته شده میتوانید این مشکلات را بهبود بخشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *