خندیدن پس از عمل بینی

خندیدن پس از عمل بینی

در ارتباط با خندیدن پس از عمل بینی باید گفت که جراحی بینی یکی از سخت ترین عمل های زیبایی به حساب می‌آید. بینی به دلیل تغییرات زیادی که در حین جراحی شامل می شود نیازمند آن است که مراقبت های بعد از عمل بینی به درستی رعایت شود.یکی از این مراقبت ها خندیدن پس از عمل بینی است.

بله تاثیر خنده بعد از عمل بینی یکی از آن دسته از مراقبت های بعد از جراحی می باشد که باید رعایت شود.به دلیل اینکه غضروف بینی در هفته اول پس از جراحی بینی در جای خود درست قرار نگرفته است و تیغه بینی به دلیل شکسته شدن و اصلاح در حین جراحی التهاب دارد،کمترین فشاری بر بینی می تواند مشکل ساز باشد.

هنگام خندیدن بینی از جای عادی خود حرکت می کند که این موضوع برای بینی جراحی شده مناسب نیست.همچنین امکان دارد بخیه های بینی در اثر خندیدن پاره بشود. در این صورت امکان عفونت کردن جای بخیه ها می باشد.

 

تا چه مدت از خنده زیاد باید پرهیز شود؟

 

 طی شش الی هشت هفته پس از عمل، بینی در حساس ترین  حالت ممکن قرار دارد و کوچکترین فشاری به آن می تواند نتیجه عمل را تغییر بدهد.برای دانستن این که چه میزان شدت خندیدن باعث بروز مشکل برای بینی می شود، باید بدانید که اگر پس از خندیدن در بینی خود درد احساس کردید یعنی بینی شما تحت فشار قرار گرقته است.

خندیدن پس از عمل بینی

تاثیر گریه بر بینی جراحی شده

علاوه بر خندیدن پس از عمل بینی گریه کردن هم می تواند بینی را تحت فشار قرار بدهد و تاثیر منفی بر نتیجه جراحی داشته باشد.

وقتی با شدت گریه بکنید عضله های بینی جمع  شده و بینی را جا به جا می کند. این اتفاق می تواند باعث به خطر افتادن بهبود بینی بشود.

 

دیگر مواردی که می تواند بر بهبود بینی تاثیر منفی داشته باشد

جویدن زیادی

جویدن غذا هم اگر زیاد اتفاق بیفتد می‌تواند باعث تغییر شکل بینی بعد از عمل جراحی شود. پیشنهاد می‌شود در هفته های اول پس از انجام جراحی بینی غذاهایی که نیاز به جویدن کمتری دارد  میل کنید. در نظر داشته باشید که به هیچ وعده های غذایی خود را کم کنیم بدن شما برای بهبودی به غذای کافی نیاز دارد.

فین کردن

فین کردن هم می‌توانند از موارد خطر آفرین برای بینی باشد. همانطور که گفته شد بینی در هفته های اول پس از جراحی زیبایی بسیار حساس می باشد. فین کردن بینی نیز می‌تواند باعث جابجایی غضروف بینی شود و برای بهبود بینی مشکل‌ساز شود. پیشنهاد  می شود تا راه بینی نفس بکشید در مواقع عطسه کردن دهان خود را باز کنید تا فشار کمتری بر روی بینی قرار بگیرد.

خندیدن پس از عمل بینی

 بر تن کردن  تیشرت

 

در هفته‌های ابتدایی بعد از عمل بینی، سعی کنید بیشتر تیشرت نپوشید. زیر موقع بر تن کردن تیشرت مجبور هستید که دیشب در سر خود رد کنید و امکان دارد این عمل باعث فشار آمدن به بینی شما بشود.

 

 تمیز کردن بینی

 

 در هفته‌های اول پس از انجام جراحی بینی، امکان دارد بینی شما کیپ شود و یا آبریزش بینی داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای تمیز کردن بینی خود از گوش پاکن استفاده نکنید تا به بینی خود فشاری وارد نشود. در مورد راه درست تمیز کردن بینی جراح به شما در صورت عمل مناسب را خواهد داد. 

 

با خودداری کردن مواردی که در بالا گفته شد به خصوص خندیدن شما می توانید شانس بهبود مناسب بینی خود را بالا ببرید و از نتیجه جراحی بینی راضی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *