خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

آیا به تازگی عمل زیبایی بینی انجام داده اید؟

آیا در مورد خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی نگران هستید؟

آیا در مورد نحوه درست خوابیدن بعد از جراحی بینی سوال دارید؟

در این مقاله به بررسی تمامی سوالات می پردازیم.

 

 دلیل خمیازه کشیدن

 به طور کلی خمیازه کشیدن امری طبیعی است که برای خروج دی اکسید کربن اضافی از بدن صورت می‌گیرد. البته طبق تحقیقاتی خمیازه برای رفع داغ شدن مغز صورت می گیرد. درست همانند کامپیوتری که زمانی که داغ می کند فعالیتی از سوی کامپیوتر برای پایین آوردن دمای آن صورت می گیرد. بدن انسان هم در صورت داغ شدن مغز خمیازه میکشد تا گرمای مغز به حالت متعادل برسد.البته خمیازه کشیدن با خستگی مرتبط است. و در صورت خستگی دمای مغز بالا می رود و با خمیازه کشیدن به متعادل شدن دمای مغز کمک می شود. 

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

با توجه به مواردی که گذشت و اهمیت خمیازه کشیدن در سلامت بدن هرگز جلوی خمیازه کشیدن خود را نگیرید و با دهان باز خمیازه بکشید.همچنین برای جلوگیری از پاره شدن بخیه ها در هنگام خمیازه کشیدن با دست خود هر جا که بینی خود را نگه دارید.

با انجام این روش نگرانی در خصوص باز شدن بخیه های بینی خود ندارید و همچنین جلوگیری کردن از خمیازه کشیدن به سلامت خود ضربه وارد نکرده اید.

 

 نحوه درست خوابیدن بعد از جراحی بینی

بعد از انجام جراحی بینی و بروز تورم در بینی و اطراف آن. بهتر است تا حداقل ۳ هفته پس از جراحی زیبایی بینی از به پهلو خوابیدن جلوگیری شود. دلیل این موضوع آن است که اگر بیمار به پهلو بخوابد امکان دارد ورم بینی به یک طرف از بینی منتقل شوند و ناهماهنگی در شکل ظاهری بینی به وجود بیاید. پس بیمار تا سه هفته به صورت طاق باز بخوابد تا ورم بینی به صورت متعادل کاهش یابد.

همچنین در این مدت سعی کنید تا از مصرف نمک در وعده های غذایی خودداری کنید. زیرا خوردن نمک باعث افزایش ورم بینی می شود و مدت زمان بیشتری نیازاست تا ورم های بینی از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *