جوش زدن صورت بعد از عمل بینی

جوش زدن صورت بعد از عمل بینی

جوش زدن صورت بعد از عمل بینی  یکی از اتفاقات شایعی است که امکان دارد پس از جراحی زیبای بینی برای بیمار اتفاق بیفتد. همانطور که کبودی و ورم بینی و اطراف آن به طور عادی پس از عمل زیبایی بینی بیمار با آنها روبرو می شود. جوش زدن صورت بعد از عمل بینی نیز امکان دارد برای خیلی از افراد به وجود بیاید. که این اتفاق همانند کبودی و ورم بینی گذرا است.

 طبق آمار بیشترین کاندیدای انجام جراحی بینی را جوانان در بر می گیرند. که در این سنین پوست صورت مستعد جوش زدن می باشد. البته همانطور که گفته شد بعد از عمل زیبایی بینی نیز امکان جوش زدن صورت برای بیمار وجود دارد. در این مقاله می خواهیم برای آن دسته از بیماران ای کرد نسبت به پوست صورت خود حساس می باشند  راه حل های برطرف کردن جوش صورت پس از جراحی زیبایی بینی را مورد بررسی قرار دهیم. 

 

چرا جوش زدن صورت پس از جراحی بینی شایع می باشد؟

پس از عمل بینی به دلیل وجود گچ بینی بر روی پوست و پانسمان شدن بینی باعث می شود تا منافذ پوست بینی مسدود شود و به همین دلیل بر روی پوست بینی آکنه ایجاد شود. پس از برداشتن گچ بینی باید تا مدتی از چسب بینی برای کنترل ورم بینی استفاده شود. در این زمان نیز به دلیل بسته بودن منافذ پوست بینی امکان جوش زدن بینی وجود دارد.

البته در دوران چسب زدن بینی اگر پس از هر بار تعویض چسب بینی پوست بینی به وسیله الکل کاملا تمیز شود احتمال وجود آکنه را به حداقل می رساند.بعضی از افراد نیز می باشند که به داروهایی که پس از جراحی زیبایی بینی برای بیمار تجویز می شود حساسیت نشان می دهند و صورت آنها مورد حمله آکنه قرار می گیرد. اما اگر وجود آکنه برای بیمار آزار دهنده باشد می تواند از روش‌های زیر برای کنترل و بهبود جوش های به وجود آمده استفاده شود.

 

استفاده از کرم ویتامینه

 استفاده از کرم ویتامین c می تواند برای شادابی و آبرسانی به پوست صورت بسیار مفید می باشد. همچنین وجود ویتامین c  موجب سرعت بخشیدن به روند بهبود پوست بینی نیز می شود. پس می توانید از کرم ویتامین c برای کم کردن آکنه پوستی نیز استفاده نمایید.

 

نظافت صورت روزی دوبار

 این خیلی مهم است که پوست صورت شما به دور از چربی باشد تا مستعد جوش زدن نباشد.پس برای نظافت پوست خود می توانید هم از روغن های تمیز کننده پوست که بر پایه گیاهی می باشد استفاده کنید. همچنین می توانید برای تمیز نگه داشتن پوست خود روزانه ۲ مرتبه صورت خود را با صابون های با پی هاش مناسب شستشو دهید.

جوش زدن صورت بعد از عمل بینی

به هیچ وجه جوش های صورت را نترکانید

شاید برای زودتر برطرف شدن جوش های صورت وسوسه  بشوید که آنها را بترکانید که زودتر از بین برود.اما این کار امکان به جای ماندن جای جوش ها و همچنین زیاد شدن تعداد جوش ها را در بر دارد.

 

از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید

قرار گرفتن در معرض خورشید باعث می شود تا پوست صورت آسیب ببیند. وجود آسیب دیدن پوست صورت باعث می شود تا احتمال بروز آکنه در پوست افزایش یابد.پس بعد از جراحی بینی قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب بر روی پوست صورت خود استفاده نمایید. همچنین اگر از داروهای ضد آکنه بر روی پوست خود استفاده می کنید در بعضی موارد به دلیل خاصیت لایه‌بردار بودن این داروها حتماً باید از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پوست صورت استفاده شود. 

 

مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین آ و ویتامین دی

ویتامین آ و ویتامین دی در پیشگیری از ایجاد آکنه در پوست کمک شایانی می‌کند. شما می توانید در مواد غذایی که در زیر مثال زده شده است ویتامین آ و ویتامین دی موردنیازپوست خود را برای جلوگیری از ایجاد آکنه تامین نمایید.

سبزیجاتی مثل سیب زمینی شیرین، اسفناج، هویج، کدو تنبل، کلم بروکلی، فلفل دلمه ای قرمز و کدو حلوایی.

میوه هایی مثل طالبی، انبه و زردآلو.

حبوبات مثل نخود چشم سیاه.

گوشت و ماهی، مخصوصاً کبد گوساله، شاه ماهی و سالمون و ماهی تن.

لبنیات به شکل شیر، ماست و پنی.

از لوازم آرایشی که باعث آکنه نمی شود استفاده کنید

اگر پس از عمل زیبایی بینی از ایجاد آکنه بر روی بینی خود رنج می برید. باید حداقل مقدور آرایش نکنید و یا از مواد آرایشی بدون چربی استفاده نمایید. زیرا وجود چربی لوازم آرایشی باعث می شود تا منافذ پوست بسته شود و موجب ایجاد آکنه بر روی پوست شود. همچنین حتماً قبل از خواب پوست صورت را بشویید تا منافذ باز پوست خالی است مواد آرایشی  شود.

 

 با رعایت کردن مواردی که در این مقاله گفته شد پس از جراحی بینی می توانید احتمال بروز آکنه بر روی پوست خود را به حداقل برسانید و یا در صورت روزه بر روی پوست خود رعایت موارد بالا و از بین رفتن آنها کمک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *