جراحی سپتورینوپلاستی چیست؟

جراحی سپتورینوپلاستی

در پاسخ به این سوال که جراحی سپتورینوپلاستی چیست . باید بگوییم جراحی سپتورینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی بینی می باشد که برای اصلاح بینی و سپتوم بینی انجام می شود. سپتوم بینی به دیواره جدا کننده سوراخ های بینی از هم گفته می شود که طی عمل سپتورینوپلاستی سپتوم بینی نیز اصلاح می شود.

در جراحی سپتورینوپلاستی همچون جراحی رینوپلاستی که برای رفع شکستگی بینی انجام می شود، تغییرات ظاهری نیز بر روی بینی انجام می شود و تیغه بینی و غضروف نوک بینی به شکل مناسب تغییر شکل داده می شود. البته جراحی سپتورینوپلاستی بیشتر برای بیمارانی مناسب می باشد که دارای مشکلات تنفسی و انسداد بینی می باشند. که در جراحی سپتورینوپلاستی علاوه بر رفع مشکلات ظاهری بینی مشکلات گفته شده نیز برطرف می شود.

عمل سپتورینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این نوع جراحی بینی با بیهوشی کامل انجام می شود. که حدودا ۱ الی ۲ ساعت زمان بر است. جراح بینی برای شروع جراحی ابتدا برشی در داخل دیواره پوست مانند بینی وارد می کند و پوست بینی را از غضروف بینی و استخوان بینی جدا می کند. سپس به برش و تغییر شکل غضروف نوک بینی می پردازد. همچنین اگر استخوان بینی دارای قوز باشد با برش دادن آن اقدام به اصلاح قوز بینی می کند. اگر تیغه بینی نیاز به اصلاح داشته باشد نیز جراح با شکستن تیغه بینی و اصلاح اندازه آن اقدام به باریک کردن و فرم دادن تیغه بینی می کند. در نهایت پوست بینی به جار اولیه خود باز می گردد و بخیه زده می شود.

جراحی سپتورینوپلاستی

پس از عمل بینی به روش سپتورینوپلاستی

پس از عمل بینی به روش سپتورینوپلاستی. ورم بینی حاصل می شود و اطراف آن دچار کبودی خواهد شد. کبودی ها تا ۲ هفته پس از جراحی بینی از بین می رود و همچنین ورم بینی طی ۶ الی ۱۲ ماه پس از جراحی زیبایی بینی به طور کامل از بین خواهد رفت. همچنین پس از عمل زیبایی بینی به روش سپتورینوپلاستی بخیه های بینی که در داخل بینی زده شده است به صورت جذبی می باشد و پس از ۱۰ روز جذب می شود. برای این نوع جراحی نیز نیاز است تا ۲ الی ۳ ماه پس از عمل زیبایی بینی چسب بینی زده شود و همچنین ۱ الی ۲ هفته استراحت در منزل نیاز می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب بین جراحی بینی به روش سپتورینوپلاستی و یا رینوپلاستی باید توسط پزشک انجام شود و طبق تشخیص ایشان هر روشی که برای بیمار مناسب باشد برای انجام عمل بینی استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *