جراحی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی در دوران بارداری

همه خانم های باردار می‌دانند در دوران بارداری یه سری کارها مثل خوردن بیش از حد کافئین و یا خوابیدن بر روی شکم و رنگ کردن مو را نباید انجام دهند.حال این سوال پیش می‌آید که جراحی بینی در دوران بارداری امکان پذیر است؟

این سوال خیلی از خانم هایی است که پس از تصمیم گیری برای جراحی بینی متوجه به بارداری خود می‌شوند و یا در دوران بارداری خود تصمیم به عمل بینی می‌گیرند. بعضی خانم ها تصور می‌کنند بینی به شکم در حال رشد ارتباطی ندارد که در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

جراحی بینی و بارداری

بسیاری از خانم ها پس از تصمیم به جراحی بینی متوجه بارداری خود می شوند که در ارتباط با تعویق انداختن جراحی زیبایی بینی خود و یا انجام آن در حین بارداری دچار تردید می شوند.

در ارتباط با بی دلیل بودن رابطه بین جنین و بینی مادر باید اطلاع بدهیم درست است که بینی به رحم مادر ارتباطی ندارد. ولی دارو های آرام بخش قبل جراحی بینی و یا بیهوشی هنگام جراحی و همچنین داروهای پس از جراحی می تواند به سلامت جنین ضربه وارد کند.

حال اگر شما هم از آن دسته از مادرانی هستید که بین سلامت جنین خود و زیبایی بینی خود دچار تردید شده اید باید بدانید که جراحی بینی را هر زمان می شود انجام داد ولی موضوع سلامت جنین از هرچیزی واجب تر است.

البته زمانی هست که بینی مادر به دلیل انحراف شدید مشکل تنفسی ایجاد می‌کند که این موضوع نیز به سلامت جنین تاثیر منفی می‌گذارد که در این اتفاق نادر حتما باید با پزشک خود مشورت شود و با حفظ نکات ایمنی لازم جراحی بینی انجام گردد.

چند وقت پس از جراحی بینی بارداری انجام شود؟

این سوال خیلی از خانم های باردار است که چند وقت پس از جراحی بینی می‌توانند اقدام به بارداری کنند.

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم تا مستحکم نشدن بینی به طور کامل پس از جراحی بهتر است اقدام به بارداری نشود که این موضوع بسته به فرم و جنسپوست بیمار مختلف است و تقریبا ۳ ماه پس از جراحی برای اقدام بارداری توصیه می شود.

در این زمان بیمار به حال روحیه مناسب پس از جراحی رسیده است و بینی وی تقریبا مستحکم شده و فقط تورم وجود دارد که مشکلی ایجاد نمی کند و البته حتما اگر همچین تصمیمی دارید پس از جراحی با پزشک خود در مورد اقدام به بارداری مشورت کنید.

جراحی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی پس از وزن حمل مادر

برای کسانی که پس از بارداری اقدام به جراحی بینی می کنند باید حتما با پزشک خود مشورت داشته باشند زیرا دارو های پس از جراحی و تاثیر بیهوشی امکان دارد بر شیر مادر تاثیرگذار باشد که باید حتما تحت کنترل این اقدام انجام گردد تا سلامت فرزند خود را حفظ کنید.

حتما توجه داشته باشید که پس از جراحی بینی تا چند روز کمی انجام فعالیت های عادی به دلیل دوران نقاهت جراحی بینی برای مادر سخت می شود و حتما این موضوع را در نظر بگیرید که برای رسیدگی به فرزند خود پس از جراحی بینی دچار مشکل نشوید.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

بهتر است جراحی بینی و بارداری باهم انجام نشود و اگر زمان لازم را دارید بین هر کدام وقفه لازم را بدهید ولی اگر تصمیم خود را با توجه مسائل گفته شده گرفته اید و یا مجبور به انجام جراحی بینی در دوران بارداری هستید حتما با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید و به توصیه ها پزشک گوش فرا دهید و در کل توجه کنید در این موضوع مزایای جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *