جراحی بینی در بیمارستان دولتی

جراحی بینی در بیمارستان دولتی

جراحی بینی در بیمارستان دولتی یکی از سوالاتی است که عده ای از بیماران که دارای بیمه درمانی می باشند و یا به دنبال جراحی بینی ارزان هستند برایشان مطرح می شود. در این مقاله می خواهیم به بررسی جوانب جراحی بینی در بیمارستان دولتی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

انواع عمل بینی در بیمارستان دولتی

در بیمارستان های دولتی که تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارد انجام جراحی بینی برای رفع مشکلات بینی که سلامت بیمار را تحت شعاع خود قرار می دهد با تشخیص پزشک معتمد بیمارستان و با پوشش بیمه درمانی انجام پذیر است. حال می‌توان مشکلاتی که در بیمارستان دولتی تحت پوشش بیمه درمانی برای عمل بینی انجام می‌شود را به عنوان مثال انحراف بینی و پولیپ بینی بیان کرد.

پس در بیمارستان دولتی با داشتن دفترچه بیمه درمانی اگر دارای انحراف بینی و یا پولیپ بینی هستید می‌توانید برای رفع این مشکلات اقدام نمایید و از خدمات بیمه درمانی خود استفاده نمایید.

نکته خیلی مهم در ارتباط با جراحی بینی برای مقاصد درمانی در بیمارستان دولتی آن است که عده ای از پزشکان از رزیدنت و یا دستیار پزشکی که از دانشجویان آن رشته پزشکی می باشند، برای انجام عمل بینی استفاده می‌کنند و امکان دارد بسیاری از قسمت های عمل بینی توسط رزیدنت انجام شود که به دلیل کم تجربه بودن رزیدنت ها امکان بروز مشکلاتی برای بیمار در حین جراحی بینی می‌باشد.

از جمله این مشکلات می‌توان به مشکلات تنفسی، انحراف بینی، چسبندگی مجاری تنفسی و … اشاره کرد.

جراحی بینی در بیمارستان دولتی

پس اگر تصمیم به جراحی بینی در مراکز جراحی دولتی را دارید از پزشک خود این اطمینان را پیدا کنید که در حین عمل بینی قسمت های حساس و اصلی جراحی به دست رزیدنت (دستیار پزشکی) انجام نمی‌شود.

جراحی زیبایی بینی در مراکز جراحی دولتی

برای اشخاصی که تصمیم به جراحی بینی برای رفع مشکلات بینی که در بالا گفته شد در بیمارستان های دولتی را دارند این سوال پیش می‌آید که آیا در کنار رفع مشکلات گفته شده می شود برای جراحی زیبایی بینی نیز اقدام نمود؟

برای پاسخ به این سوال نوع بیمه درمانی و بیمارستان تعیین کننده می‌باشد. به این صورت که چون بیمه های درمانی اکثرا اقدامات زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند و عمل زیبایی بینی ماهیت زیبایی دارد. باید از بیمه درمانی خود و یا بیمارستانی که تصمیم به جراحی بینی در آن را دارید اطلاعات کسب کنید تا ببینید بخش زیبایی بینی را تحت پوشش قرار می‌دهند یا خیر.

در بعضی از بیمارستان ها هزینه آن قسمتی که مربوط به مشکلات بینی می‌شوند را با بیمه درمانی محاسبه می‌کنند و هزینه بخش زیبایی را آزاد محاسبه می‌کنند و یا هزینه ناچیزی بالاتر از تعرفه دولتی از بیمار دریافت می‌کنند.

پس قبل از تصمیم به انتخاب بیمارستان خود حتما در مورد این موضوع از بیمارستان و یا پزشک مربوطه اطلاع کافی را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *