جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

برای انجام جراحی زیبایی بینی دو تکنیک جهت ایجاد برش و دسترسی به اجزای بینی که در زیر بافت پوست بینی قرار دارد وجود دارد. که یک روش برای انجام عمل بینی(رینوپلاستی)، جراحی بینی به روش باز می‌باشد و دیگری جراحی بینی به روش بسته. در این مقاله می‌خواهیم تکنیک جراحی بینی به روش باز را شرح دهیم تا ببینیم این تکنیک جراحی به چه صورت انجام می‌پذیرد.

روش عمل بینی باز

در این روش برشی در قسمت پایه میانی بینی که مابین دو سوراخ بینی قرار دارد ایجاد می‌شود و در امتداد آن دو برش در قسمت داخلی سوراخ بینی ایجاد می‌شود تا بتوان بافت پوست بینی را از روی تیغه بینی کنار زد تا جراح بینی بتواند اصلاحات لازم را در تیغه بینی، پل بینی و غضروف بینی ایجاد نماید.

از مزایای این روش نسبت به جراحی بینی به روش بسته می‌توان به آسودگی دسترسی جراح به اجزای بینی را بیان کرد که چون پزشک دید کافی را دارا می‌باشد احتمال خطا کم خواهد شد و دقت لازم و ظرافت کافی را می‌تواند داشته باشد.

جراحی بینی به روش باز

در مواردی نیز جراح بینی (رینوپلاستی) به دلیل بزرگ بودن پره های بینی نیاز دارد تا برش هایی در قسمت انتهایی پره های بینی ایجاد کند تا در جهت کوچک کردن پره های بینی اقدام نماید.

تنها تفاوتی که این روش نسبت به روش بسته دارد آن است که در روش بسته تنها برش های داخلی سوراخ های بینی ایجاد میشود و جراح از طریق برش های ایجاد شده و بدون داشتن دید اقدام به ایجاد تغییرات لازم می‌نماید.

روش عمل زیبایی بینی باز امروزه توسط بیشتر پزشکان انجام می شود و کمتر پزشکی مشاهده می‌شود که از روش بسته استفاده کند و به طوری روش عمل زیبایی بینی بسته منسوخ شده می‌باشد زیرا همانطور که گفته شد این روش به دلیل نداشتن دید کافی ظرافت و دقت روش باز را نخواهد داشت‌.

همچنین در ادامه می توانید فیلم انیمیشن عمل بینی با روش باز را در کلیپ زیر مشاهده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *