جراحی بینی افراد دیابتی

جراحی بینی افراد دیابتی

دیابت باعث بر هم خوردن کنترل قند خون می گردد و بدن بیمار توان تولید انسولین را به صورت نرمال ندارد. بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا هستند در ارتباط با جراحی بینی افراد دیابتی ترس دارند. ما در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

در حین جراحی زیبایی بینی کنترل کردن قند خون از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین موضوع افرادی که مبتلا به دیابت هستند پس از انجام عمل بینی ترس دارند که با رعایت چند نکته میتوان عمل زیبایی بینی بدون مشکلی را برای افراد دیابتی انجام داد.

چگونه بدون مشکل افراد دیابتی را جراحی بینی کرد؟

معمولا قبل از انجام عمل زیبایی بینی یکسری آزمایش در ارتباط با میزان قند خون انجام می گردد.
اگر میزان قند خون بیمار تنظیم نباشد و عدد آن حدوداً ۱۵۰ واحد و کمتر باشد، ابتدا قبل از جراحی بینی کنترل قند خون بیمار انجام می گردد و سپس عمل جراحی بینی بدون بروز هیچ نوع مشکلی انجام می شود.

جراحی بینی افراد دیابتی

آمادگی فرد دیابتی قبل از جراحی بینی

مهمترین موضوعی که قبل از انجام عمل زیبایی بینی باید به آن توجه کرد افت قند خون بیمار است.
زیرا به صورت معمول بیماران از شب قبل از انجام عمل بینی باید ناشتا بمانند و همین موضوع برای افراد دیابتی امکان افت قند خون را در پی خواهد داشت.
معمولاً پزشک به بیمارانی که دیابت هستند توصیه می کند که ۲ ساعت قبل از انجام جراحی زیبایی بینی ۱ لیوان آب میوه طبیعی بنوشند. این عمل باعث می شود که قند خون بیمار تقریباً کنترل گردد و جراحی بدون مشکلی را پزشک میتواند انجام دهد.

توصیه دکتر پورنصر برای جراحی بینی افراد دیابتی

توصیه میگردد در صبح روز انجام عمل بینی دوز انسولین خود را تزریق نکنید و داروی خوراکی نیز حتی مصرف نشود.
لازم به ذکر است تمامی توصیه ها و موارد گفته شده راه حل های عمومی می باشد و حتماً بیمار اگر دیابتی است در جلسات مشاوره قبل از جراحی بینی احتمالات را به پزشک اعلام کند و توصیه های پزشک خود را قبل از عمل بینی انجام دهد تا  جراحی بینی افراد دیابتی بدون هیچ مشکلی انجام بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *