جدیدترین روش جراحی بینی

جدیدترین روش جراحی بینی

امروزه دیگر جراحی بینی آن چیزی که در ۱۵ یا ۲۰ سال پیش بود، انجام نمی‌شود.با پیشرفت علم پزشکی جدیدترین روش جراحی بینی روز به روز ابداع می‌شود و از آنجایی که جراحی بینی یکی از پُر خواسته ترین جراحی زیبایی محسوب می شود نیز درگیر مُد و تنوع مدل نیز می‌باشد.

امروزه بر خلاف گذشته که بینی عروسکی مد و با کلاس جلوه داشت، دیگر مورد توجه اکثریت کاندیدای عمل زیبایی بینی نیست و برخلاف گذشته با کلاس جلوه نمی‌کند.

همینطور بر خلاف از مد افتادن این سبک از جراحی زیبایی بینی، توسط پزشکان متبهر نیز دیگر به دلیل مشکلات تنفسی که برای بیماران به همراه داشت توصیه نمی‌شود.

البته با توجه به تجربه هنوز مشاهده می‌شوند بیمارانی که درخواست عمل زیبایی بینی با روش های منسوخ شده همانند مدل عروسکی و فانتزی را دارند که باید توسط پزشکان تبعات جراحی بینی با روش های منسوخ به بیمار گفته شود تا بدانند در صورت عمل زیبایی بینی با این روش ها چه مشکلاتی را برای سلامتشان و کیفیت بینی خود پس از عمل بینی متحمل می‌شوند.

جدیدترین روش جراحی بینی

جدیدترین روش جراحی بینی دلالت بر کیفیت سلامت بیمار پس از انجام جراحی دارد و از تجهیزات جدید برای سهولت و دقت بالاتر در انجام عمل زیبایی بینی استفاده می‌شود تا توجه به عدم مشکل تنفسی و رفع مشکلات ظاهری و فیزیکی بینی بیمار بالا رود. در ادامه با برخی از جدیدترین روش های جراحی بینی آشنا می‌شویم.

جدیدترین روش جراحی بینی

گرافت بینی

امروزه به ظرافت و استقامت نوک بینی بیش از پیش توجه می‌شود تا بینی بیمار در کنار داشتن فرم زیبا در نوک بینی خود سالیان سال از بینی ای با زاویه نوک مناسب لذت ببرد و نوک بینی پس از چند سال و بالا رفتن سن دچار افتادگی نشود. به همین منظور جراحان با پیوند غضروفی همانند داربست نوک بینی را برای جلوگیری از افتادگی مستحکم می‌کنند.

تکنیک دوختن غضروف

در گذشته قسمت زیادی از غضروف نوک بینی مخصوصا در بینی های گوشتی برای کوچکتر شدن نوک بینی بریده و حذف می‌شد. اما در تکنیک جدید غضروف بریده شده باید برای شکل دهی بیشتر به نوک بینی دوخته شود تا فرم و استحکام مناسب را به نوک بینی بدهد تا هارمونی مناسبی با دیگر اجزای صورت داشته باشد.

اصلاح بیرون زدگی بینی

دلیل بر جراحی ترمیمی امکان دارد فقط به خاطر بیرون زدگی بیش از حد بینی و بر هم خوردن تناسب بینی بینی و دیگر اجزای صورت باشد که در این شرایط کافیست جراح بدون تغییر بر دیگراجزای بینی فقط فاصله بینی از صورت را اصلاح نماید تا بینی فرم مناسب خود را پیدا کند.

استفاده از ابزارهای دقیق

چکش و سمباده ابزار های منسوخ شده جراحی زیبایی بینی هستند. استفاده از ابزار های دقیق و منعطف برای شکل دهی بینی و ساختار آن به دقت و ظرافت عمل زیبایی بینی افزوده است و نتیجه نهایی جراحی بینی بسیار با کیفیت تر از زمان قدیم رسانده است.

استفاده از خمیر غضروفی

برای بیمارانی که جراحی ترمیمی می‌خواهند انجام دهند اکثرا دارای مشکلات زیر ساختی می‌باشند که در تکنیک های جدید از قسمتی از غضروف بینی برای ساخت خمیر منعطف مانندی استفاده می‌شود که می‌تواند مشکلات زیر ساختی بینی به راحتی پوشش بدهد.

همانطور که گفته شد تکنیک های جراحی بینی نیز مانند تمامی علوم همواره در حال پیشرفت است و قطعا در سال های آینده نیز روش های جراحی بینی تغییرات متعددی پیدا خواهد کرد تا عمل بینی از گذشته دقیق تر و بی نقص تر بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *