پیشگیری از ایجاد جای بخیه بعد از عمل بینی

جای بخیه بعد از عمل بینی

ایجاد جای بخیه بعد از عمل بینی یکی از مشکلاتی است که بیمارانی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی می گیرند را تحت شعاع خود قرار می دهد. به جای ماندن جای بخیه بعد از عمل بینی به عوامل مختلفی مربوط می باشد که نکاتی در مورد جای بخیه پس از جراحی بینی در مقالات قبلی بیان شده است. در این مقاله می خواهیم به روش هایی برای پیشگیری از ایجاد اسکار (جای زخم) پس از عمل زیبایی بینی بپردازیم.

مهمولا در تمامی جراحی های بینی اسکار و یا جای بخیه تشکیل می شود. اسکار به وجود آمده به مرور و با گذر زمان محو می شود. در بعضی موار اسکار به وجود آمده به اندازه ای می باشد که به زیبایی بینی فرد لطمه وارد می کند که باید با روش های موجود مقدار و قابل دید بودن آن کمتر بشود.

روش های پیشگیری از ایجاد اسکار بعد از جراحی بینی

انتخاب جراح بینی با تبحر

در انتخاب جراح بینی خود باید بسیار دقت لازم را داشته باشید. جراح بینی با تبحر مناسب می تواند بخیه های بینی را با ظرافت بزند تا کمترین اثری از آن پس از جراحی زیبایی بینی بماند. پس در انتخاب پزشک خود با دقت کافی و مشاهده نمونه جراحی بینی آن پزشک و همچنین با مشاوره از بیماران قبلی آن پزشک اقدام نمایید.

کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی ممنوع

کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی تاثیرات منفی بسیاری در بهبودی جای بخیه های بینی داشته و نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. بهتر است تا ۳ هفته قبل و بعد از عمل بینی از کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی خودداری کنید.

جای بخیه بعد از عمل

به توصیه های پزشک خود گوش کنید

به طبع پزشک شما بسیار بیشتر از خود شما به مراقبت های لازم قبل و بعد از جراحی بینی واقف می باشد. پس به توصیه های پزشک خود قبل و بعد از عمل بینی حتما توجه کنید.

درمان اسکار پس از عمل بینی

برای بسیاری از بیماران پس از گذشت یک سال اسکار های ایجاد شده بعد از جراحی بینی محو می شود و از بین می رود. در مواردی که جای بخیه ها پس از یک سال همچنان قابل مشاهده باشد می توان با لیزر درمانی برای کمتر کردن اسکار های موجود اقدام کرد. در مواردی خاص نیز اگر با لیزر میزان اسکار ها کمتر نشد می توان با بخیه زدن مجدد آن ها کمک به کمتر کردن جای بخیه ها نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *