تکنیک جراحی رینوپلاستی

تکنیک جراحی رینوپلاستی

جراحی رینوپلاستی نام دیگر جراحی زیبایی بینی می‌باشد که امروزه با تکنیک های گوناگون انجام می‌پذیرد. در این مقاله تصمیم داریم تا تکنیک جراحی رینوپلاستی را برای شما شرح دهیم و بدانید جدید ترین تکنیک جراحی رینوپلاستی به چه صورت می‌باشد.

متدهای جدید برای رینوپلاستی

در گذشته جراحی زیبایی بینی با روش بسته انجام می‌شد که این روش با توجه به ایجاد برش هایی در داخل سوراخ های بینی برای ایجاد دسترسی به قسمت های داخلی بینی ایجاد می‌شد. که جراح از طریق آن برش ها و با دید نه چندان مناسب اقدام به عمل زیبایی بینی می‌کرد.

از مشکلاتی که عمل بینی (رینوپلاستی) با روش بسته داشت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

  •  نبود دید کافی توسط جراح
  • احتمال بروز مشکلات تنفسی
  • دسترسی نامناسب برای ایجاد تغییرات
  • میسر نبودن کوچک کردن پره های بینی
  • مناسب نبودن برای بینی گوشتی

تکنیک جراحی رینوپلاستی

متد جراحی به روش باز

اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی متد های جدیدی برای انجام عمل زیبایی بینی استفاده می‌شود که بجای انجام عمل بینی به روش بسته از روش باز استفاده می‌شود که در این تکنیک جراح با ایجاد برش هایی در داخل سوراخ های بینی و بین دو سوراخ بینی بافت پوست روی بینی را کنار زده و به این شکل دید کافی و دسترسی مطلوب برای انجام عمل بینی محیا می‌شود.

همچنین در تکنیک های جدید. به جای شکستن استخوان تیغه بینی برای از بین بردن قوز بینی از ابزار رسپینگ برای سوهان کشی تیغه بینی جهت حذف قوز بینی استفاده می‌شود. که این روش مقدار کبودی و ورم بینی را به مراتب کمتر می‌کند.

درضمن در تکنیک های جدید برای عمل رینوپلاستی بجای برش دادن غضروف بینی جهت تغییر شکل آن از دوختن غضروف ها توسط نخ بخیه و ایجاد شکل مناسب برای نوک بینی استفاده میگردد.

از نظر شکل ظاهری بینی بر خلاف گذشته مدل های فانتزی و عروسکی که باعث بروز مشکلات متعدد از جمله مشکلات تنفسی می‌شد استفاده نمی‌شود و تمرکز بر ایجاد تناسب مناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت می‌باشد تا در کنار ظاهری طبیعی، زیبایی مناسبی به بینی و صورت بیمار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *