تمیز کردن بینی بعد از جراحی بینی

تمیز کردن بینی

پس از عمل زیبایی بینی تمیز کردن بینی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا مجاری تنفسی پس از عمل بینی به دلیل وجود لخته خون و خشک شدن مجاری تنفسی راه تنفس بیمار را سخت و دشوار می کند. پس تمیز کردن بینی بعد از عمل زیبایی بینی بسیار در تنفس و بهبود مجاری تنفسی بیمار کمک کننده می باشد.

۴ روش تمیز کردن بینی پس از جراحی بینی

پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یک محلول ضد عفونی کننده برای بافت بدن می باشد که برای از بین بردن لخته خون و مخاط خشک شده بینی مورد استفاده قرار میگیرد که می توانید از یک روز پس از جراحی بینی این محلول را با غلظت ۳۰ درصد از داروخانه تهیه نمایید و با گوش پاکن و استفاده از آینه محل های زخم داخل بینی را آهسته با این محلول آغشته نمایید.

پولیسپورین

پولیسپورین یا بایستراسین کرم موضعی آنتی بیوتیک می باشد که برای جلوگیری از عفونت و بهبود لخته خون و خون خشک شده مورد استفاده قرار می گیرد. طریقه مصرف این کرم به این صورت می باشد که روزی ۲ مرتبه صبح و شب پس از شستشوی بینی با پراکسید هیدروژن از این کرم داخل بینی خود استفاده نمایید.

تمیز کردن بینی

برداشتن لخته ها

پس از جراحی زیبایی بینی امکان دارد راه تنفسی به دلیل وجود لخته های خون خشک شده مسدود گردد و مجبور به تنفس از راه دهان شوید که سخت می باشد. توجه داشته باشید به هیچ وجه لخته های خون را با دست و گوش پاکن جدا نکنید. زیرا باعث زخم شدن داخل بینی می شود. برای این کار از محلول آب نمک و یا سرم شستشو برای نرم کردن و جدا سازی لخته های خون استفاده نمایید تا علاوه بر از بین رفتن لخته های خون باعث رطوبت داخل بینی شود. برای این کار می توانید از سرنگ برای شستشوی بینی خود استفاده نمایید.

شستشوی بینی با محلول نرمال سالین

محلول نرمال سالین که به صورت اسپری موجود می باشد برای مرطوب نگه داشتن بینی و از بین بردن لخته های خون و مخاط خشک شده بسیار مفید می باشد. توصیه می شود تا پس از برداشتن تامپون های بینی روزانه ۴ مرتبه و در هر بار ۲ پاف از اسپری نرمال سالین داخل سوراخ های بینی استفاده نمایید.

 

با رعایت کردن نکات فوق پس از جراحی زیبایی بینی می توانید به جلوگیری از مشکلات تنفسی اقدام نمایید و نتیجه مطلوبی از جراحی بینی خود داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *