تفاوت عمل بینی موفق در بین مردان و زنان

عمل بینی موفق

عمل بینی موفق یکی از دغدغه های بیمارانی می باشد که تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارند. اما تفاوتی در عمل بینی موفق بین مردان و زنان وجود دارد که در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

تفاوت در آناتومی بینی مردان و زنان

بینی مردان تمایل بیشتری به بزرگ بودن دارد. پل بینی بلندتر و عرض وسط بینی پهن تر می باشد. همچنین پوست بینی مردان تمایل بیشتری به ضخیم بودن دارد و معمولا پوست ضخیم در مردان نیازمند چسب زدن بینی به مدت بیشتری پس از جراحی زیبایی بینی می باشد. همچنین مردان معمولا نوک بینی بزرگتری نسبت به زنان دارند.

بینی زنان نسبت به مردان ظریف تر می باشد. این ظرافت به دلیل کوتاه بودن پل بینی و کمی قوس دار بودن بینی در تیغه بینی می باشد. پس برای جراحی بینی در زنان ایجاد قوس در تیغه بینی طبیعی و زیبا می باشد. در صورتی که ایجاد این قوس در بینی مردان مناسب نیست و بینی را زنانه می کند. نوک بینی نیز در زنان معمولا کوچکتر از بینی مردان می باشد. در نهایت نسبت به نژاد و منطقه جغرافیایی وجود قوز بینی در بینی مردان و زنان نیز امکان دارد وجود داشته باشد.

عمل بینی موفق

تفاوت در زیبا شناختی

عمل بینی موفق عملی می باشد که در آن ساختار بینی نسبت به اجزای دیگر صورت تناسب و یکنواختی داشته باشد. از این رو در مردان به دلیل اجزای صورت بزرکتر نسبت به زنان باید اندازه بینی نسبت به زنان بزرگتر باشد. همچنین زاویه نوک بینی نسبت به لب بالایی در مردان باید بین ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد. در صورتی که در زنان این زاویه بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه مناسب می باشد و همانطور که گفته شد بینی زنان نیازمند آن است که در عمل بینی کمی قوس در تیغه بینی ایجاد شود.اما این قوس نباید افراطی و بیش از حد باشد چرا که علاوه بر غیر طبیعی کردن شکل بینی باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای بیمار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *