تاثیر عمل بینی بر لب و لبخند

تاثیر عمل بینی بر لب

عمل زیبایی بینی یکی از آن دسته از جراحی های زیبایی هست که تاثیر به سزایی بر شکل ظاهری چهره فرد دارد. بعضی از بیماران قبل از انجام است جراحی بینی از تاثیر عمل بینی بر لب و لبخند خود نگران هستند. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع  بپردازیم تا ببینیم جراحی زیبایی بینی بر شکل لب و لبخند بیمار تاثیر می گذارد یا خیر.

 

تکنیک و مهارت جراح در انجام جراحی بینی بسیار اهمیت  دارد. سه مولفه مهارت، تخصص و ذوق هنری پزشک در انجام عمل بینی بی نقص بسیار مهم است. اگر جراح از مهارت مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی برخوردار باشد. برای بیمار پس از جراحی بینی نباید مشکلی از نظر ظاهری و یا عملکرد  بینی به وجود بیاید. پس اگر تصمیم به انجام جراحی بینی دارید انتخاب بهترین جراح بینی مهمترین اقدامی است که قبل از انجام عمل بینی باید انجام دهید.

 

آیا جراحی بینی می تواند بر فرم لبخند تاثیر بگذارد؟

 

در ابتدا باید بگویم که اصلاح تیغه بینی و یا انحراف بینی و همچنین برطرف کردن قوز بینی به هیچ عنوان تاثیری بر شکل لب و یا فرم لبخند شما ندارد. برای اصلاح نوک بینی یا افتادگی بینی جراح مجبور است تا غضروف نوک بینی را اصلاح کند. همچنین برای رفع افتادگی بینی نیاز است تا استفاده از غضروف برای استحکام بخشیدن به زاویه بینی استفاده شود. وظیفه این غضروف بالا کشیدن نوک بینی و رفع افتادگی می باشد. همچنین باعث می شود تا دیگر بینی با خندیدن بیمار به سمت پایین کشیده نشود. در اثر بخیه زدن در قسمت پایینی بینی  پس از گذاشتن این غضروف. امکان دارد بیمار تا مدتی کوتاه بعد از عمل زیبایی بینی در لب بالای خود احساس سفتی کند. این موضوع با گذر زمان از بین می رود و لب بیمار به حالت عادی خود برمیگردد.

 

در ارتباط با فرم خندیدن هم باید بگویم که عمل زیبای بینی هیچ تغییر دائمی در شکل لبخند بیمار ندارد.

 

تاثیر عمل بینی بر لب

برخی از بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی احساس می کنند که لبخند آنها همانند گذشته نیست. این موضوع به دلیل آن است که بعد از انجام عمل بینی نوک بینی و همچنین لب بالای بیمار تا چند هفته بی حس است. به دلیل این بی حسی تغییر موقتی در فرم لبخند شما به وجود می آید که بعد از گذشت چند هفته به حالت نرمال خود برمی گردد.

 

 امکان دارد خندیدن پس از عمل بینی می‌تواند تاثیری بر شکل بینی داشته باشد؟

 

 خندیدن پس از عمل بینی می تواند برای بینی مشکل ایجاد کند. بینی تا ۶ الی ۸ هفته  پس از انجام جراحی بینی در حساس ترین حالت خود به سر می برد. در این مدت تکان خوردن و ضربه وارد شدن به بینی می توانند مشکل ساز شود. هنگامی که شما می خندید بینی شما در قسمت تیغه بینی جمع شده و در قسمت نوک بینی کشیده می شود. این فشار می تواند بینی ای که در حال بهبود است ضربه وارد کنند و احتمالاتی چون کج شدن بینی افتادگی نوک بینی را در پی دارد. پس بهتر است که طی این مدت تا بهبودی نسبی بینی خود از خندیدن زیاد خودداری کنید و اگر هنگام خندیدن در بینی خود احساس درد کردید نشان دهنده فشار وارد شدن به بینی است و باید  خندیدن خود را متوقف کنید.

 

 در این مقاله متوجه شدیم که  تاثیر عمل بینی بر لب و لبخند باعث تغییر شکل فرم لب و یا شکل لبخنده  نمی شود و شما می توانید با خیال آسوده نسبت به تصمیم انجام عمل بینی خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *