تاثیر جراحی بینی بر چشم

تاثیر جراحی بینی بر چشم

برخی افراد دارای تاثیر جراحی بینی بر چشم این نظر را دارند که عمل زیبایی بینی تاثیر مثبتی بر روی بینایی و حتی فرم چشم ها دارد. برخی دیگر نیز برای تاثیر عمل بینی بر چشم این نظر را دارند که در جراحی زیبایی بینی تاثیر منفی بر روی چشم‌ها می گذارد. در این مقاله می خواهیم با توجه به نظر پزشکان این سوال را مورد بررسی قرار بدهیم. با ما همراه باشید…

علت کبودی چشم بعد از عمل بینی

بعد از انجام جراحی زیبایی بینی. معمولاً اطراف چشمام کبود و متورم میشود. این موضوع به دلیل آن است که در زیر پوست اطراف چشم ها خون و مایعات دیگر تجمع پیدا میکند. که نتیجه این تجمع وجود کبودی و تورم در اطراف چشم ها می باشد. البته باید خاطر نشان کرد که این کبودی امری طبیعی است و دلیل آن نشت خون از مویرگ های پاره شده درحین جراحی بینی به بافت پوست می باشد. البته در مواردی هم بروز کبودی به دلیل عفونت های پوستی می باشد که این موضوع به ندرت اتفاق می افتد.
برای از بین بردن کبودی و تورم به وجود آمده بعد از جراحی بینی. بهترین راه استفاده از کمپرس یخ می باشد و همچنین با مصرف آناناس و آب کرفس برای تسریع در کبودی و تورم اطراف چشم می تواند کمک کننده باشد.

تاثیر جراحی بینی بر چشم

تاثیر عمل بینی بر چشم

در مورد تاثیر در عمل بینی بر روی فرم چشم ها. باید گفت که جراحی زیبایی بینی و برداشتن قوز بینی بر بینایی و فرم چشم ها تاثیری ندارد. اما اگر جراح قوس بینی را بیش از حد کند و یا استخوان روی بینی را بیش از حد بردارد. از روبرو فاصله بین چشم ها بیشتر به نظر می آید و این مورد در شکل حالت چشم ها تاثیر می گذارد. ولی اگر برداستن استخوان روی بینی در حد معمول باشد. و یا به صورت طبیعی انجام بشود. تغییر در فرم چشم ها از نمای روبرو به وجود نمی‌آید. همچنین در خصوص تاثیر عمل بینی بر میزان بینایی چشم ها نیز باید بگویم که جراحی زیبایی بینی میزان بینایی بیمار تاثیری نمی گذارد.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

برای انجام جراحی زیبایی بینی توصیه می شود که از فرم های فانتزی و عروسکی حدالمقدور برای جراحی بینی خود استفاده نکنید. این نوع فرم از بینی علاوه بر تکراری شدن و بد شکل نشان دادن بینی. به شدت امکان بروز مشکلات تنفسی را بعد از انجام جراحی بینی برای بیمار به دنبال دارد. استفاده از جراحی بینی به صورت طبیعی. هم در طول سالیان دراز برای بیمار خسته کننده و تکراری نمی شود. همچنین بروز مشکلات تنفسی را برای بیمار به دنبال ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *