تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی

تاثیر آب و هوا بر عمل بینی

یکی از سوالات متداول جراحی بینی که توسط بیماران پرسیده می شود تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی می باشد. پیشتر درباره بهترین فصل برای جرحی زیبایی بینی مقاله ای را نوشته ایم حال آیا تاثیر آب و هوا بر جراحی بینی به چه میزان می تواند تاثیر گذار باشد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

تاثیر آب و هوا بر عمل بینی

از آنجایی که عمل زیبایی بینی یکی از حساس ترین جراحی زیبایی می باشد برای افرادی که در شرایط اقلیمی سرد و یا گرم زندگی می کنند این موضوع حائز اهمیت می باشد که آب و هوای گرم و یا سرد تاثیر منفی بر نتیجه جراحی بینی نداشته باشد. البته تنها تاثیر شرایط آب و هوایی می تواند بر میزان ورم بینی بعد از جراحی باشد.

همانطور که می دانیم پس از عمل زیبایی بینی ورم بینی در خود بینی و اطراف آن به وجود می آید که با مرور زمان این ورم از بین می رود و چسب بینی بسیار کمک کننده بر تسریع از بین رفتن ورم بینی باشد. البته ورم بینی تا یکسال پس از عمل بینی همراه بیمار می باشد و به مرور از بین می رود. در ۳ ماه اول پس از جراحی بینی بیشترین تغییر در کاهش ورم بینی اتفاق می افتد و بعد از آن رفته رفته و با سرعت کم کاهش ورم بینی انجام می شود.

تغییرات آب و هوایی بر ببنی می تواند تاثیرگذار باشد. اما این تغییرات گذرا می باشد و تاثیر ماندگاری بر بینی بیمار نخواهد داشت. اما بهتر است باز پیشگیری های لازم برای بیمار انجام شود تا بهترین نتیجه را از جراحی بینی خود داشته باشد.

شرایط هوای گرم بر بینی جراحی شده

هوای گرم باعث می شود تا ورم بینی افزایش یابد. پس توصیه می شود تا بعد از عمل بینی در صورتی که مجبور شوید در مقابل آفتاب قرار بگیرید حتما باید از کرم ضد آفتاب و کلاه لبه دار استفاده نمایید تا گرما و نور خورشید ورم بینی شما را افزایش ندهد. همچنین در صورتی که در مناطق گرمسیر زندگی می کنید بعد از جراحی زیبایی بینی حدالمقدور تا ۲ هفته پس از جراحی بینی تا می توانید از خانه خارج نشوید. تا تشدید ورم بینی انجام نشود.

کمپرس یخ بینی

شرایط هوای سرد بر بینی جراحی شده

آب و هوای سرد بر بینی جراحی شده تاثیر منفی نمی گذارد.حتی به بیمارانی که جراحی بینی انجام می دهند توصیه می شود که تا ۴۸ ساعت بعد از عمل بینی از کمپرس یخ برای رفع کبودی چشم استفاده شود. اما توصبه می شود پس از جراحی زیبایی بینی تا ۲ هفته اول حداقل از قرار گرفتن در سرمای شدید خوداری کنید. زیرا در اثر لغزنده بودن زمین امکان زمین خوردن و ضربه به بینی جراحی شده وجود دارد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *