بی حسی نوک بینی بعد از عمل بینی

بی حسی نوک بینی بعد از عمل بینی

بی حسی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی یکی از دغدغه هایی هست که پس از عمل زیبایی بینی بیماران با آن روبرو می شوند. بی حسی نوک بینی بعد از جراحی زیبایی بینی فقط معطوف به نوک بینی نمی باشد و امکان دارد در لب بالایی نیز احساس بی حسی بعد از جراحی بینی وجود داشته باشد. حال دلیل این بی حسی چیست و تا چه زمان پس از جراحی زیبایی بینی برطرف می شود؟

دلیل بی حسی نوک بینی بعد از جراحی بینی

در حین جراحی بینی به دلیل دستکاری غضروف نوک بینی برای تغییر شکل مورد نیاز و همچنین در صورت وجود انحراف بینی و اصلاح تیغه بینی در حین عمل بینی عصب‌های بینی در ناحیه نوک بینی و زیر بینی در قسمت لب بالایی حساس می شوند و پس از عمل زیبایی بینی احساس بی حسی در این نواحی وجود خواهد داشت.

بی حسی نوک بینی بعد از عمل بینی

مدت زمان بی حسی نوک بینی پس از جراحی بینی

همانطور که گفته شد بی حسی نوک بینی و لب بالایی به دلیل تحریک شدن عصب های بینی به وجود می آید و این موضوع موقتی است و پس از گذشت چند هفته پس از جراحی زیبایی بینی به حالت عادی خود باز خواهد گشت. اما در بعضی از موارد امکان دارد برطرف شدن بی حسی نوک بینی و یا لب بالایی چند ماه پس از عمل بینی طول بکشد. که باز این موضوع هم جای نگرانی نیست و روند بهبود عصب های بینی در هر فرد متفاوت است و با گذشت زمان به حالت اولیه خود باز خواهد گذشت.

پس با توجه به موارد گفته شده در این مقاله بی حسی نوک بینی  و همچنین لب بالایی پس از جراحی زیبایی بینی به هیچ وجه جای نگرانی ندارد و به مرور زمان (حدود چند هفته تا نهایتا چند ماه) پس از عمل بینی به حالت عادی خود باز خواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *