بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی چیست؟

قبل از اینکه درباره جراحی بینی گوشتی صحبت کنیم ابتدا بهتر است بدانیم چه نوع بینی هایی گوشتی هستند. کلا به تمام بینی هایی که دارای پوست ضخیم، غدد سبابه فراوان به همراه غضروف های نازک یا ضعیف می باشند بینی گوشتی نامیده می شود. در اینگونه از بینی ها معمولا نوک بینی به سمت پایین تمایل دارد و آلا(یا همان باله های بینی) باز و ضخیم هستند. این نوع بینی بیشتر در آقایان دیده میشود و دلیل آن وجود هورمونهای مردانه و پوست چرب در آقایان است.

 

جراحی بینی گوشتی

در گذشته جراحان کار زیادی برای تصحیح این نوع بینی نمی توانستند انجام دهند و تنها می توانستند بخش عمده ای از غضروف ها را بریده و جدا نمایند. همانطور که در بالا اشاره شده بینی های گوشتی غضروف های ضعیف و باریکی دارند وقتی جراح این غضروف ها را می برید آنها بسیار باریکتر شده و همچنین سبب کوچکتر شدن بینی و زیباتر شدن آن برای مدت زمان کوتاهی می شد. اما بعد از جراحی و با گذر زمان ضعف غضروف ها باعث فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست بخاطر خالی بودن فضای زیرین آن می شده است. در بیشتر موارد بیماران فکر می کنند که با برداشت پوست می توان مانع از بوجود آمدن اسکار گردید، اما بریدن و برداشتن پوست سبب مشکلات بیشتری می شود و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

اما امروزه جراحان با تقویت غضروف های بینی و تغییر شکل غضروف ها از افتادگی بعد از جراحی در
بینی های گوشتی جلوگیری می کنند. این بدین معنی است که جراح برخی از غضروف های بینی را جدا کرده و در بخش های مورد نیاز از آنها استفاده می کند. بنابراین امکان زیباسازی در بنیی های گوشتی با این روش فراهم شده است.

 

درصد موفقیت در جراحی بینی ها گوشتی چقدر است؟

بسیاری از کسانی که تصمیم به انجام
جراحی زیبایی بینی
دارند، همیشه این سوال را از جراح خود می پرسند که در جراحی آنها چند درصد امکان موفقیت وجود دارد؟ و بیشتر آنها دوست دارند بشنوند که عمل زیبایی آنها موفقیت آمیز خواهد بود. اما جراح زیبایی آنها معمولا امکان موفقیت جراحی را با درصد اعلام می کند. اما این به چه معناست؟ به عنوان مثال اگر جراح بگوید که نتیجه عمل شما ۴۰ درصد موفقیت آمیز خواهد بود، بدین معنی است که چهره شما ۴۰ درصد بعد از جراحی زیبایی بینی زیباتر خواهد شد.

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

همانطور که گفتیم بینی گوشتی دارای پوست ضخیم با غضروف هایی ضعیف و نازک است اما در مقابل آن
بینی استخوانی با پوست نازک یا معمولی و غضروف های ضخیم تر است.
جراحی زیبایی بینی بر روی بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی بهتر و آسانتر است. و در نتیجه جراحی بینی های گوشتی مخصوصا برای کسانی که توقع زیادی از جراحی خود دارند معمولا رضایت بخش نیست زیرا بعد از جراحی این بینی ها تغییر زیادی نمی کنند. در ضمن هزینه های جراحی در بینی های گوشتی به دلیل سختی و پیچیدگی عمل بالاتر از بینی های استخوانی است.

چه کسانی می توانند جراحی زیبایی موفقیت آمیزی داشته باشند؟

اگر شما بینی گوشتی دارید و می خواهید جراحی موفقیت آمیزی داشته باشید، بنابراین ضروری است که با چندین جراح متخصص و با تجربه مشورت نموده و سپس جراح خود را انتخاب نماید. بهتر است که از تمامی جوانب جراحی نظیر عوارض جراحی، مراقبت های بعد از جراحی، مدت زمان بهبودی یا مراحل جراحی خود آگاه باشید.

 

آیا مشکل تنفسی بعد از جراحی طبیعی است؟

در چندین روز اول بعد از جراحی تورم بینی و کمی اختلال در تنفس طبیعی و نرمال میباشد و همه اینها بزودی بعد از برداشتن گچ بینی شما رفع می شود. اما تورم برای مدت طولانی تری باقی می ماند که با استفاده از چسب بینی و به مرور زمان آن هم از بین خواهد رفت.

 

بعد از چه مدت تورم بینی از بین خواهد رفت؟

تورم بعد از جراحی بینی یکی از موارد طبیعی در روند بهبود بینی است. جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده تر از سایر انواع بینی ها می باشد. بنابراین امکان داشتن تورم و کبودی بعد از جراحی بیشتر خواهد بود. معمولا از شش ماه تا یک سال زمان میبرد تا تورم بینی بصورت کامل از بین برود.

 

آیا بینی های گوشتی بعد از جراحی به حالت قبل خود باز می گردنند؟

یکی از سوالات مکرری که اکثر بیماران از دکتر پورنصر می پرسند این است که آیا بعد از جراحی بینی گوشتی، امکان بازگشت بینی به حالت قبلی وجود دارد یا نه؟

نظر دکتر پورنصر:

امروزه تنها به دلیل تقویت غضروفی که در زیر پوست اینگونه بینی اتفاق می افتد. برگشت بینی های گوشتی یا افتادگی آنها خیلی کم شده و شاید اصلا اتفاق نیفیتد.

 

سن مناسب برای انجام این جراحی کدام است؟

 

حداکثر سن برای انجام عمل بینی بستگی به سلامت عمومی شخص دارد. اما از آنجایی که در سنین بالای ۶۰ سال، ترمیم با تأخیر انجام می شود و احتمال بروز عوارض بیشتر است انجام جراحی برای افراد بالای ۶۰ سال انجام نمی دهیم.

جراحی (پلاستیک) زیبایی بینی در سنین پایین می تواند روی رشد صورت تاثیر بگذارد. در صورتی که قبل از اتمام فرآیند رشد، غضروفهای بینی دستکاری شود، ممکن است انجام عمل جراحی روی رشد صورت تاثیر منفی بگذارد. زیرا بخشی از غضروفهای داخل بینی فرایند رشد صورت را فرماندهی و هدایت می کنند. به همین علت،
جراحی بینی برای خانمهای کمتر از ۱۶ سال و آقایان کمتر از ۱۸ سال نباید انجام شود.

توصیه دکتر پورنصر

برای جراحی زیبایی یا جراحی پلاستیک بینی محدودیت سنی وجود دارد. جراحی بینی را تنها در صورتی می توان انجام داد که فرد رشد بینی و صورتش تکمیل شده باشد. در سنین زیر ۱۵ و ۱۶ سال رشد بینی و صورت کامل نشده و به همین علت، دستکاری روی بینی می تواند اثر منفی بر روی آن بگذارد. بنابراین عمل بینی نتها در سنین مجاز انجام میشود.

 

مراقبت های بعد از جراحی

بعد از جراحی بینی بیشتر بیماران بعد از یک هفته از جراحی قادر
خواهند بود به محل کار خود بازگردنند. مراقبت های بعد از جراحی بصورت کامل در صفحه
ای در به همین نام آورده شده است لطفا برای مطالعه بیشتر به مراقبت های بعد از جراحی مراجعه فرمایید به یاد داشته باشید که پوست بینی شا بعد از جراحی بسیار آسیب پذیر شده است بنابراین در برابر اشعه های آفتاب قرار نگیرید.

 

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

این سوال همیشه ذهن بیماران را به خود مشغول می کند، اما هزینه
جراحی بینی برای هر فرد کاملا با توجه به سن، نوع پوست، شکل و اندازه بینی و نیازمندیهای درمانی مانند انحراف بینی کاملا منحصر بفرد میباشد و تنها با ویزیت و معاینه دقیق بیمار توسط جراح مشخص میشود. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک

هزینه های جراحی
کلیک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *