بینی پولی بیک یا منقاری چیست ؟

بینی پولی بیک یا منقاری

شکل های مختلف بینی در بین افراد جهان بسیار متفاوت می باشد که بسته به منطقه جغرافیایی و یا نژاد افراد می‌تواند تفاوت های بینی ظاهر بینی افراد وجود داشته باشد که نسبت به این تفاوت ها برای هر شکل از بینی تغییرات مورد نیاز آن نوع بینی لازم است تا در جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) انجام شود.

بینی منقاری در چه مناطقی دیده می‌شود؟

بینی پولی بیک یا منقاری یکی از انواع فرم بینی می‌باشد که بیشتر در نژاد مدیترانه ای دیده می‌شود که در ایران این نوع بینی بیشتر دیده می‌شود. که بیمارانی با این شکل بینی بیشتر تصمیم به انجام عمل بینی دارند نسبت به بینی های با شکل دیگر.

شکل ظاهری بینی پولی بیک یا منقاری معمولا کشیده و دارای قوز و حالت عقابی شکل می‌باشد که این نوع بینی به دلیل ضعف غضروف بینی جراحی بینی در این نوع بینی ها مشکل تر از دیگر نوع بینی می‌باشد.

بینی پولی بیک یا منقاری

در این نوع بینی قاعده بینی پشتیبانی کمی دارد و بینی دارای پروجکشن زیاد می‌باشد. در این حالت قسمت بالای نوک بینی ضخیم و برجسته می‌شود که بینی عقابی شکل و یا منقاری شکل پیدا می‌کند. در بعضی موارد نیز این حالت به دلیل پوست ضخیم در قسمت پل بینی می‌باشد که شکل عقابی به بینی می‌دهد.

برای برطرف کردن بینی با شکل منقاری باید جراح در حین عمل زیبایی بینی به موارد زیر دقت داشته باشد :

  1. پایدار کردن قاعده بینی
  2. پایین آوردن دورسوم غضروفی در صورت لزوم
  3. افزایش پروجکشن بینی در سطوح بالا تر
  4. تقویت نوک بینی برای ایجاد پروجکشن مطلوب

در مواردی که شکل بینی به دلیل ضخیم بودن بافت زیر پوستی بینی باشد جراح می‌تواند در حین عمل زیبایی بینی با تزریق کورتون رقیق شده به رفع این موضوع اقدام نماید.

پس برای رفع بینی عقابی شکل در جراحی زیبایی بینی ابتدا باید جراح مشکل را تشخیص دهد به چه دلیل می‌باشد و سپس برای رفع آن در جراحی بینی (رینوپلاستی) اقدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *