بیمه تکمیلی برای انحراف بینی

بیمه تکمیلی برای انحراف بینی

بیمه تکمیلی دارند و دارای مشکل انحراف بینی هستند. این سوال به وجود می‌آید که آیا بیمه تکمیلی برای انحراف بینی هزینه های جراحی را پرداخت می کند یا خیر. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

بیمه تکمیلی برای انحراف بینی

همانطور که می دانید بیمه های تکمیلی پوشش دهنده هزینه هایی هستند که بیمه گر اول ( مثلاً بیمه تامین اجتماعی) جبران کننده آن هزینه ها نمی باشد و یا درصد کمی از آن را را تحت پوشش قرار می دهد. بیمه تکمیلی جبران کننده هزینه های جراحی نیز می باشد. اما فقط برای جراحی های درمانی جبران کننده هزینه ها می باشد و برای جراحی های زیبایی تحت پوشش خود قرار نمیدهد.

عمل زیبایی بینی همانطور که از اسمش پیداست. از دسته جراحی های زیبایی می باشد. که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرد.حالا آیا انحراف بینی هم از دسته زیبایی به حساب می آید؟

بیمه تکمیلی برای انحراف بینی

انحراف بینی

انحراف بینی در اثر کج شدن دهلیز بینی و یا تیغه بینی به وجود می آید. از مشکلاتی که کجی تیغه بینی و یا انحراف بینی برای بیمار به وجود می آورد می توان به مشکلات تنفسی، خروپف در خواب و ظاهر کج بینی اشاره کرد. پس با توجه به موارد گفته شده در می یابیم که  جراحی انحراف بینی از دسته جراحی های درمانی به حساب می آید که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرد. شما اگر عمل انحراف بینی خود را در خارج از بیمارستان های تحت پوشش بیمه گر اول خود انجام دهید. می توانید با توجه به سقف جبران هزینه‌های جراحی در بیمه تکمیلی خود نسبت به دریافت کل یا مقداری از هزینه عمل انحراف بینی استفاده نمایید.

 

شرایط دریافت هزینه عمل انحراف بینی از بیمه تکمیلی

برای دریافت هزینه عمل انحراف بینی خود از شرکتی که بیمه تکمیلی را از آن دریافت کرده اید باید اسناد و مدارکی را برای اثبات عمل انحراف بینی خود ارائه دهید. این اسناد عبارتند از عکس قبل از جراحی، تصویر ام آر آی و تاییدیه پزشک جراح. توجه داشته باشید که با توجه به قوانین شرکت های بیمه پرداخت هزینه های درمانی از بیمه تکمیلی باکسر فرانشیز چه چیزی حدود ۳۰% می باشد انجام می شود.

 

عمل زیبایی بینی و بیمه تکمیلی

اگر شما تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارید و دارای بیمه تکمیلی می باشید. همانطور که گفته شد بیمه تکمیلی هزینه جراحی های زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی دهد. اما اگر شما تصمیم به عمل زیبایی بینی دارید و همچنین دارای مشکل انحراف بینی و یا پولیپ بینی نیز می باشید. می توانید پس از پرداخت هزینه های عمل بینی خود با ارائه مدارکی که در بالا گفته شد یعنی عکس قبل از جراحی، تصویر ام آر آی و تأییدیه پزشک جراح می توانید بخشی از هزینه انجام عمل زیبایی خود که مربوط به رفع مشکل انحراف بینی و یا پولیپ بینی می باشد را از شرکت بیمه دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *