برگشت قوز بینی بعد از عمل

برگشت قوز بینی بعد از عمل

در مواری دیده شده که بیمارانی که دارای قوز بینی هستند از برگشت قوز بینی بعد از عمل ترس دارند و این موضوع را از پزشک خود جویا می شوند و یا پس از جراحی زیبایی بینی از برگشت قوز بینی هراس دارند.
در بعضی موارد پس از عمل زیبایی بینی وجود برآمدگی اندکی در روی تیغه بینی دیده میشود که طبیعی است. و در اثر ورم تیغه بینی ظاهر میشود که به مرور زمان با چسب زدن بینی و ماساژ بینی از بین می رود.
اگر شما هم پس از جراحی بینی برآمدگی روی تیغه بینی خود مشاهده کردید باید نحوه درست ماساژ بینی را از پزشک خود جویا شوید.

برگشت قوز بینی بعد از عمل امکان دارد؟

همانطور که گفته شد این قوز تشکیل شده در اثر ورم تیغه بینی می باشد که به مرور زمان از بین میرود. ولی در ۵ الی ۱۰ درصد از بیمارانی که قوز بینی داشتند و با جراحی بینی از بین رفته است امکان دارد این قوز تشکیل شده به خاطر ورم تیغه بینی به طور دائم بماند و از بین نرود.
تنها راه حل قوز بینی مجدد تشکیل شده جراحی ثانویه می باشد تا این زائده به وجود آمده مجدد برداشته شود.

راهی برای جلوگیری از بازگشت قوز بینی وجود دارد؟

متاسفانه برگشت قوز بینی بعد از عمل همانطور که توضیح داده شد، غیر پیش بینی است. در این صورت پزشک اقدامی برای پیشگیری از این عارضه نمیتواند داشته باشد و فقط به طور احتمالی امکان بروز این ورم در تیغه بینی وجود دارد. پس اگر پزشک شما قبل از عمل بینی امکان بروز قوز بینی مجدد را بعد از جراحی بینی به شما بدهد حداقل با دیدن آن شوک نمیشوید.

برگشت قوز بینی بعد از عمل

این برآمدگی به وجود آمده از جنس استخوان است؟

همانطور که گفته شد نهایت ۱۰ درصد از جراحی های بینی قوز بینی به وجود آمده از بین نمیرود و در بسیاری موارد با چسب زدن بینی و ماساژ بینی از بین می رود.
دلیل بروز این برآمدگی هم آن است که چون استخوان تیغه بینی تراشیده میشود در محل تراشیده شده پینه ای به وجود میاید که رفته رفته از بین میرود. پس جنس این برآمدگی استخوان نیست که دائمی بماند.

تنها راه حل برآمدگی به وجود آمده جراحی ترمیمی است؟

متاسفانه این قوز به وجود آمده که البته مقدار آن از قوز اولیه بسیار کمتر است. اگر به مرور زمان و با ماساژ بینی از بین نرود تنها راه باقی مانده جراحی ترمیمی بینی می باشد که جراح باید مجدد غضروف تشکیل شده بر روی تیغه بینی را تراش داده و از بین ببرد.
باید گفت که بعد از جراحی ترمیمی و برداشت این برآمدگی احتمال بروز مجدد آن بسیار کم و نادر است. پس اگر شما به این عارضه دچار شدید جای نگرانی برای بعد از جراحی ترمیمی و برداشتن آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *