با ساده انگاری نمی توان بر کرونا غلبه کرد

سلامت نیوز:رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به شیوع کرونا و تداخل با روز پزشک، گفت: حکایت روز پزشک امسال، شرح درد اشتیاق سالکانی است که در هنگامه بیماری، درمان مردم را بر جان خود مقدم دانستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمدرضا ظفرقندی، صبح پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش‌های برج میلاد، اظهار داشت: ما امسال در پویش همدلی، شرمنده همگان شدیم. امسال باید به جای تبریک روز پزشک، به تکریم و تعظیم در مقام کسانی پرداخت که جان خود را برای نجات جان مردم فدا کردند.

وی با اشاره به شهادت بیش از ۱۶۰ نفر از مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا، افزود: مدافعان سلامت برای نجات جان مردم به صحنه مبارزه با کرونا قدم نهادند و پرچم شرف و افتخار را در هماره تاریخ ایران برافراشتند.

ظفرقندی ادامه داد: حکایت روز پزشک امسال، حدیث هزاران مبتلا به بیماری کرونا و شهیدان جامعه پزشکی است. کسانی که میثاق طبابت را بر صفحات تاریخ پزشکی ثبت کردند.

وی افزود: حکایت روز پزشک امسال، حکایت شرح درد اشتیاق سالکانی است که در هنگامه بیماری، درمان مردم را بر جان خود مقدم دانستند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با این ویروس خطرناک، گفت: باید از عمق جان فریاد بزنیم که با ساده انگاری نمی‌توان در مسیر دشوار و خطرناک مبارزه با این ویروس به سر منزل مقصود رسید.

ظفرقندی تاکید کرد: امروز هر تصمیم صحیح یا غلط مسئولان، مترادف با حفظ یا از دست دادن جان های شریفی است که جبران آن میسر نخواهد شد.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *