با انجام جراحی زیبایی بینی چه مشکلاتی را می توان برطرف کرد؟

جراحی زیبایی بینی

بیشتر افراد طرز فکرشان در مورد عمل بینی فقط جنبه زیبایی آن است ما در این مقاله به برسی فواید سلامتی جراحی بینی اقدام کرده ایم تا با این موارد آشنا شوید.
جراحی بینی دو جنبه مهم دارد یکی جنبه زیبایی و دیگری جنبه عملکردی که بیمارانی هستند که هر دو جنبه عمل بینی برایشان مهم است که این اصلاحات به قرار زیر است :

۱- آپنه خواب
۲-پولیپ یا گرفتگی بینی
۳- انحراف بینی
۴- سینوزیت
۵- مشکلات تنفسی
۶- مشکلات عدم اعتماد به نفس

آپنه خواب

این عارضه به این صورت می باشد که بیمار در طول خواب چندین مرتبه به صورت کوتاه تنفس خود را از دست میدهد که علائم آن می توان به خروپف بلند،از خواب پریدن مکرر،بیدار شدن با خشکی دهان،سردرد صبحگاهی،بی خوابی،پر خوابی در روز،بدخلقی،نداشتن تمرکز اشاره کرد.

آپنه اگر درمان نشود می تواند باعث فشار خون ، سکته، دیابت، افسوردگی و سر درد های مکرر شود که این موضوع به دلیل ضایعه ای‌ در بینی می تواند با جراحی بینی برطرف گردد و بیمار از این عارضه رهایی یابد.

پولیپ بینی

پولیپ یک توده نرم و غیر سرطانی است که در مجاری تنفسی به شکل خوشه ای قرار دارد که از عوارض شایع آن می توان به آلرژی و حساسیت شدید اشاره کرد که این عارضه نیز می تواند با جراحی زیبایی بینی برطرف گردد.

جراحی زیبایی بینی

انحراف بینی

تیغه بینی نازک و انحراف پذیر است که در حالت معمول صاف بوده ولی در اثر شکستگی بینی و یا مادر زادی میتواند دچار انحراف گردد البته بینی ۸۰٪ افراد دارای انحراف کوچکی است ولی در بعضی افراد بسیار شدید است که دچار مشکلات تنفسی می گردد که با جراحی بینی میتوان انحراف بینی را به طور کامل برطرف کرد.

سینوزیت

سینوزیت در بیشتر مواقع از ویروسی که باعث سرماخوردگی است تشکیل می شود که وارد حفره های سینوس شده و در آنجا متورم می شود و باعث سر درد حساسیت به خوراکی های سرد و ایجاد خلط گلو می شود که اگر با تجویز آنتی بیوتیک سینوزیت برطرف نگردد نیاز به جراحی می باشد که با جراحی بینی می توان این مورد هم برطرف کرد.

اعتماد به نفس

جراحی بینی علاوه بر برطرف کردن موارد بالا می تواند در کنار زیبایی به بالا بردن اعتماد به نفس بیمار کمک کند و این موضوع در افرادی که بینی های بزرگ و نامناسب دارند خیلی کمک کننده است و نیز به کم نشان دادن سن بسیار کمک کننده است که نتیجه تمامی این موارد به بالا رفتن اعتماد به نفس کمک کرده و بیمار در کنار برطرف شدن مشکلات ذکر شده می تواند از چهره خود بیش از پیش لذت ببرد.

در انتها پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که قبل از جراحی بینی ابتدا به دلیل جراحی خود فکر کنید و پس از آن تصمیم به جراحی بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی بینی خود داشته باشید.و حتما پیش از جراحی خود نمونه کارهای پزشک خود را به دقت برسی کنید و تحقیقات لازم را انجام دهید تا بهترین نتیجه را ار جراحی رینوپلاستی (جراحی بینی) داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *