باورهای غلط عمل بینی

باورهای غلط عمل بینی

در عمل زیبایی بینی همانند دیگر جراحی های زیبایی یک سری تفکرات اشتباه در بین عامه مردم رواج پیدا کرده است که باعث می شود بیمارانی که تصمیم به انجام جراحی بینی دارند با ترس هایی قبل از عمل بینی روبرو بشوند. در این مقاله می خواهیم به بررسی باورهای غلط عمل بینی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

باورهای غلط عمل بینی

۱.عمل بینی درد دارد

عده ای تصور می کنند که بعد از عمل زیبایی بینی بیمار در ناحیه استخوان بینی درد احساس می کند. این تصور به خاطر آن است که بیماران بر این باورند که در حین جراحی بینی  استخوان بینی شکسته می شود و پس از آن درد در ناحیه شکستگی استخوان بینی به وجود می‌آید. باید گفته شود که استخوان بینی شکسته نمی شود. بلکه با تجهیزات خاصی بریده می شود. که در این صورت پس از عمل بینی دردی توسط بیمار حس نمی شود.

۲.امکان افتادگی بینی پس از جراحی وجود دارد

جدیدا با پیشرفت علم پزشکی عملا افتادگی بینی عملا معنی ندارد. زیرا برای تقویت زاویه نوک بینی از تقویت کننده غضروفی برای بالا نگه داشتن آن استفاده می شود. فقط درصورتی که تکنیک های جراحی به درستی انجام نشود امکان دارد نوک بینی در اثر گذر زمان در اثر جاذبه زمین کمی به سمت پایین خم بشود.

۳.استفاده از تامپون بینی

این تفکر نیز وجود دارد که در حال حاضر نیز پس از جراحی بینی از تامپون بینی استفاده می شود. برای خروج تامپون بینی احساس درد در بیمار به وجود می آید. اما با پیشرفت علم پزشکی دیگر از تامپون بینی استفاده نمی شود و به جای آن از  اسپیلینت‌های سیلیکونی استفاده می شود. که برای خروج آن دردی برای بیمار به همراه ندارد.

باورهای غلط عمل بینی

۴. انجام جراحی بینی در سنین جوانی اشتباه است

برای جراحی بینی برای دختران از ۱۷ سالگی و برای پسران از ۱۸ سالگی می شود جراحی انجام بگیرد. حتی اگر مشکلات تنفسی برای بیمار وجود داشته باشد در سنین پایینتر نیز می شود عمل بینی انجام شود.

۵.رفتن به دریا تا مدتی پس از عمل بینی ممنوع است

همانطور که گفته ایم با پیشرفت علم پزشکی تکنیک های جراحی زیبایی بینی بهبود پیدا کرده و از این رو هم مدت کبودی های اطراف بینی کاهش پیدا کرده است و همچنین مدت استفاده از چسب بینی. جالب است بدانید پس از عمل زیبایی بینی برای بهبود بینی از اسپری هایی که حاوی آب دریا است برای بیمار تجویز می شود. در نتیجه پس از ۱۰ روز از عمل بینی رفتن به دریا می تواند حتی برای بیمار مفید نیز باشد.

۶.جراحی بینی برای مردان زننده است

انجام جراحی زیبایی بینی در بین خانم ها بسیار مرسوم و عادی می باشد و تصور نامناسبی برای خانم ها ندارد. اما بعضی از آقایان تصور این که از دید اطرافیان بینی جراحی شده داشته باشند را دوست ندارند که این تفکر اشتباه است.

 

پس در این مقاله به باورهای غلط عمل بینی پی بردیم تا اگر تصمیم به انجام جراحی بینی داریم و در اثر این باورهای اشتباه ترس از انجام آن داریم. آگاه شویم که می توانیم به دور از ترس جراحی زیبایی بینی انجام دهیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *