بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی

بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی

آیا بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی تاثیری بر افتادگی بینی دارد؟ این سوالی است که برای بعضی از بیماران به وجود می آید و در نظر دارند که بعد از جراحی بینی با بالا گرفتن سر خود تاثیر افتادگی بینی را از بین می برند.

افتادگی بینی بعد از عمل

در گذشته با پیشرفته نشدن علم پزشکی و روش های قدیمی موجود در جراحی بینی احتمال افتادگی بینی بعد از عمل بینی به مراتب زیاد بود. پزشکان در گذشته برای رفع احتمال افتادگی بینی بعد از جراحی به بیماران خود توصیه می کردند تا با بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی خطر این مشکل را کمتر کنند.

تاثیر بالا نگه داشتن بینی در حال حاضر

باید گفت که در حال حاضر با پیشرفت علم پزشکی و استفاده از گرافت در جراحی بینی و استحکام بخشیدن به چهار چوب بینی در حین جراحی عملا زاویه بینی تاثیری در نتیجه جراحی نداشته است. ولی همچنان دیده می شود که بیماران زیادی بعد از عمل بینی تا چند هفته بعد از جراحی تلاش در بالا نگه داشتن بینی خود دارند و تفکر این موضوع که اگر بینی خود را پایین نگه دارند دچار افتادگی می شود هست.

بالا گرفتن سر بعد از عمل بینی

 

 

بهترین زاویه صورت بعد از جراحی بینی

باید گفت نه بالا بودن صورت و نه پایین بودن صورت بعد از جراحی تاثیری بر نتیجه ظاهر بینی شما نداشته است. بهترین حالت ممکن صورت همان حالت طبیعی صورت و در راستای خط افق می باشد.
البته زیاد پایین نگه داشتن صورت بعد از جراحی فقط احتمال دیر تر از بین رفتن ورم بینی و کبودی های آن را بالا می برد و تاثیر دیگری نداشته است. پس بهتر است صورت خود را طبق شرایط عادی قرار بدهید و نگرانی از موضوع افتادگی بینی نداشته باشید.

توصیه های مهم بعد از جراحی بینی

توصیه میشود تا حتما مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی را جدی بگیرید. این نکته را در نظر داشته باشید که جراحی بینی فقط ۷۰ درصد می تواند در نتیجه نهایی ظاهر بینی شما کمک کننده باشد و ۳۰ درصد مابقی به مراقبت های لازم بعد از عمل بینی توسط خود بیمار بستگی دارد تا بتواند تعیین کننده رضایتمندی شما از نتیجه جراحی بینی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *