ایا عمل بینی درد دارد ؟

ایا عمل بینی درد دارد

یکی پر تکرار ترین سوالاتی که بیماران در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی از پزشک خود می‌پرسند این می باشد که ” ایا عمل بینی درد دارد ؟ ” در این مقاله می‌خواهیم به بررسی این سوال بپردازیم تا بیمارانی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) دارند متوجه بشوند که ایا عمل بینی درد دارد یا خیر.

درد پس از عمل بینی

پس از عمل زیبایی بینی معمولا تا ۱ الی ۲ روز بیمار تحت تاثیر داروی بیهوشی قرار دارد و بیشتر نیاز به استراحت و خوابیدن دارد تا بتواند به حالت نرمال خود برسد. در این زمان معمولا بیمار به دلیل احساس بی حسی در بینی و اطراف آن درد و سوزش احساس نمی‌کند.

ایا عمل بینی درد دارد

میزان درد پس از جراحی زیبایی بینی بسیار به نحوه جراحی پزشک مربوط می‌باشد. اگر پزشک از تبحر کافی در انجام عمل زیبایی بینی برخوردار باشد بیمار اصولا پس از عمل زیبایی بینی نباید درد داشته باشد و نهایتا درد خفیف که با استفاده استامینوفن برطرف می‌گردد. اما اگر پزشک تبحر لازم را برای عمل زیبایی بینی نداشته باشد بیمار پس از جراحی بینی امکان دارد تا یک هفته پس از عمل بینی احساس درد در ناحیه بینی و اطراف آن مخصوصا در ناحیه سر داشته باشد که باید به طور مرتب هر چند ساعت یک بار قرص مسکن مصرف نماید و این موضوع می‌تواند برای بیمار آزار دهنده باشد.

پس با توجه به مطالب ذکر شده عمل بینی (رینوپلاستی) معمولا دارای درد نمی باشد و بیمار پس از جراحی بدون مشکل و درد خاصی است. مگر در موارد خاص که مربوط به تبحر پزشک می‌باشد. پس در انتخاب جراح بینی خود نیاز است تا با دید باز انتخاب کنید و حتما قبل از انتخاب پزشک خود تحقیقات لازم و همچنین مشاوره از بیماران قبلی آن پزشک را انجام دهید تا پس از جراحی بینی دچار مشکلات متعددی نشوید و از نتیجه عمل بینی خود رضایت کامل داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *