اهمیت پوست در عمل بینی

اهمیت پوست در عمل بینی

بینی هر فرد دارای دو بخش اساسی می‌باشد. یکی استخوان بینی (تیغه بینی) و دیگری پوست بینی.اهمیت پوست در عمل بینی بسیار مهم و حیاتی است. زیرا استخوان بینی همانند اسکلت یک ساختمان عمل می کند و پوست بینی همانند نمای ساختمان است. پس از شود نمای یک ساختمان بدون نقص باشد، ظاهران بیشتر مورد پسند قرار می گیرد.

انواع پوست بینی

پوست نازک

پوست نازک به دلیل ضخامت کم آن بعد از جراحی بینی تورم ایجاد شده به زودی کاهش می یابد. ولی از مشکلاتی که می‌تواند ایجاد کند، به ماندن جای برش پس از جراحی و پنهان نکردن درست عیب های کم در تیغه بینی را می توان اشاره کرد.
از دیگر مشکلاتی که می توان برای پوست نازک به آن اشاره کرد، تمایل زیاد پوست به منقبض شدن در حین جراحی بینی است.
با انقباض پوست در حین عمل بینی امکان دارد شهر راه برای فرم دهی پوست بینی دچار کمبود پوست اضافه شود.
پس در راستای موضوع اهمیت پوست در عمل بینی جراحی پوست نازک یکی از حساس ترین نوع جراحی بینی می باشد. زیرا رسیدن به تیغه بینی صاف و بینر در حین جراحی بینی کاری بسیار دشوار است. در صورت پوشش ندادن کافی پوست نازک امکان دارد پزشک از پیوند غشای میانی پوست استفاده کند.

پوست ضخیم

پوست ضخیم برعکس پوست نازک می تواند به خوبی تمام عیوب اسکلت بینی را بپوشاند و در نهایت بیمار تیغه بینی صاف و یکدستی داشته باشد. اما این نوع پوست برای جراحی و فرم دادن می تواند به قدری برای پزشک چالش برانگیز باشد گاهی پزشکان از جراحی بینی هایی که پوست بسیار ضخیم دارند امتناع می کنند.
در پوست ضخیم تورم ایجاد شده پس از عمل بینی به نسبت خیلی دیر تر از بین می رود. پس اگر شما دارای پوست ضخیم می باشید باید این نکته را در نظر داشته باشید که توقع زود از بین رفتن تورم بینی را پس از جراحی نداشته باشید.
در افرادی که دارای پوست ضخیم می باشد پزشک است و باید پشتیبانی غضروفی برای نوک بینی آنها لحاظ کند تا امکان افتادگی بینی پس از گذشت مدتی از عمل بینی از بین برود.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده حتماً قبل از اقدام به جراحی بینی اطلاع از نوع پوست خود داشته باشید. سپس با توجه به نوع پوست خود برای یافتن پزشکی که تبحر بیشتر در جراحی نوع پوست شما دارد اقدام نمایید تا جراحی بینی مورد قبولی را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *