اهمیت نگهداری غضروف بینی

نگهداری غضروف بینی

اهمیت نگهداری غضروف بینی : در هنگام جراحی زیبایی بینی جراح برای اصلاحات لازم در تیغه بینی و یا غضروف نوک بینی قسمتهایی از آن را برداشته و یا برای شکل دهی به قسمت های دیگر بینی از غضروف بینی یا استخوان قسمت های دیگر بینی پیوند می زنند و استفاده می کنند. پس از اتمام عمل بینی جراح در صورت وجود غضروف و استخوان اضافی بینی در محل استریل شده با محلول سرم فیزیولوژی و الکل طبی گذاشته می شود تا بیمار جهت احتمال نیاز به استفاده مجدد از غضروف بینی در محلی آن را نگهداری کند.

محل نگهداری غضروف بینی

نگهداری غضروف بینی معمولا در محلی سرد باید باشد تا این غضروف ها خاصیت خود را برای استفاده مجدد حفظ کنند. جهت نگهداری غضروف بینی در یخچال حداقل یا یکسال غضروف بینی برای استفاده مجدد قابل استفاده می باشد. همچنین در صورت قرار دادن غضروف بینی در فریزر حداقل تا ۵ سال کیفیت غضروف برای استفاده مجدد حفظ می شود. پس اگر غضروف بینی را پس از جراحی بینی در این دو محل قرار ندهید و برای مثال در کمد نگهداری شود تا ۲ الی ۳ ماه غضروف بینی ماندگاری دارد و پس از آن کارایی خود را از دست می دهد.

نگهداری غضروف بینی

کاربرد غضروف بینی نگهداری شده

غضروف های بینی نگهداری شده در صورتی که بیمار پس از عمل زیبایی بینی نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کند و جراح نیاز داشته باشد در جراحی ترمیمی از پیوند غضروفی استفاده نماید، این غضروف های موجود می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و نیازی به برداشت غضروف از لاله گوش و یا استخوان جناغ سینه نباشد.

در مواردی نیز اگر یکی از بستگان بیماری که غضروف های خود را پس از جراحی بینی نگهداری کرده است، تصمیم به عمل زیبایی بینی داشته باشد و مقدار غضروف های بینی آن کافی برای استفاده و شکل دهی بینی نباشد می توان از غضروف های نگهداری شده آن فرد دیگر در صورت تشخیص و صلاح پزشک استفاده کرد.

پس اهمیت نگهداری و استفاده مجدد از غضروف بینی بالا می باشد و حتما در صورت اضافه ماندن غضروف بینی و تحویل آن به شما در محل های گفته شده نگهداری شود تا در صورت بروز مشکلات احتمالی پس از جراحی بینی و نیاز به جراحی ترمیمی از آن استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *