انجام سالانه ۳۰ هزار جراحی زیبایی در کشور

سلامت نیوز:عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایران با اشاره به ضرورت غربالگری کرونا در افراد کاندیدای اعمال زیبایی، گفت: سالانه در کشور حدود ۳۰ هزار جراحی زیبایی انجام می‌گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدرضا آخوندی نسب، عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران درباره انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونایی، اظهار داشت: از آن جایی که رفتار دقیق دقیق ویروس کووید ۱۹ مشخص شده نیست و دقیقاً نحوه واگیری و استقرار این ویروس روی سطوح و درمان آن مشخص نشده است، باید در مقابل این ویروس احتیاط بسیاری به ویژه هنگام اعمال جراحی داشت.

وی افزود: جراحی‌های زیبایی جز اعمال ضروری محسوب نمی‌شوند، اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جامع و کامل قبل و بعد از جراحی برای بیماران لازم است؛ بر همین اساس آیین‌نامه‌هایی را انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تهیه کرده تا از شیوع و یا انتقال کرونا ویروس حین جراحی پیشگیری به عمل آید.

فوق تخصص جراحی پلاستیک درباره ضرورت غربالگری کرونا در افراد کاندیدای جراحی زیبایی، گفت: اگر امکان انجام تست PCR را دارد بهتر است که از حلق و بینی همزمان گرفته شود تا منفی بودن آن ارزشمند تر باشد. انجام تست آنتی بادی نیز کمک کننده است و اگر تست IGM و IgG هر دو منفی باشد، می‌توان با خیال راحت عمل را انجام داد، اما اگر تست IgM مثبت و IgG منفی باشد، فرد بیماری فعال داشته و باید عمل به تعویق بیفتد؛ اگر تست IgM منفی و IgG مثبت باشد و PCR نیز منفی شود فرد ایمن است و انجام عمل منعی ندارد.

آخوندی نسب درباره آمار جراحی‌های زیبایی در کشور، گفت: از آن جایی که بسیاری از جراحی‌های زیبایی در کلینیک‌های جراحی محدود انجام می‌گیرد، آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد، اما سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار جراحی زیبایی در کشور انجام می‌شود.

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *