افزایش خطر بیماری‌های مغزی بر اثر کرونا

بیماری‌های مغزی با کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

نتیجه یک تحقیق نشان می دهد که بیماری کووید- ۱۹ امکان دارد با خطر سکته مغزی، احساس گیجی و دیگر پیامدهای مغزی همراه باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونایتدپرس، در این بررسی آمده است: مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ امکان دارد در معرض انواع مختلفی از مشکلات مغزی همچون سکته مغزی و روان پریشی قرار گیرند.

پژوهشگران انگلیسی اظهار داشتند: گزارش های متعددی در خصوص ارتباط بین بیماری کووید- ۱۹ و احتمال بروز مشکلات عصبی و روانی منتشر شده است ولی تا به حال نتیجه به دست آمده از مطالعه روی ۱۰ مریض یا کم تر بوده است.

بیماری‌های مغزی با کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

در این بررسی وضعیت ۱۲۵ بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ که در ماه آوریل در بیمارستان های انگلیس تحت درمان قرار گرفته بودند مورد مطالعه قرار گرفته و پیامدهای عصبی ناشی از این بیماری در آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

بررسی ها نشان داد شایع ترین عارضه مغزی در بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ سکته مغزی (stroke) بوده که در ۷۷ بیمار مشاهده شده است. همینطور از میان موارد سکته مغزی، ۵۷ مورد ناشی از لختگی خون در مغز، ۹ مورد بر اثر خونریزی مغزی و یک مورد التهاب عروق خونی مغز بوده است. علاوه‌براین، بیشتر بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند بیش از ۶۰ سال داشته اند.

در این بررسی معلوم شد ۳۹ بیمار دچار احساس گیجی یا تغییرات رفتاری بوده اند که حاکی از تغییر وضعیت روانی آنان است.

به گفته پژوهشگران یافته های بدست آمده میتواند در انجام تحقیقات بیشتر در خصوص پیامدهای عصبی بیماری کووید- ۱۹ و درمان این بیماری کمک کننده باشد.

وب سایت منبع خبر : Sarpoosh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *