دلیل افتادگی نوک بینی بعد از عمل

دلیل افتادگی نوک بینی بعد از عمل

 یکی از دغدغه هایی که بیماران پس از انجام عمل بینی با آن روبرو می شوند. افتادگی نوک بینی بعد از عمل جراحی بینی میباشد. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی دلیل افتادگی نوک بینی بعد از عمل بپردازیم و عوامل گوناگون افتادگی نوک بینی را مورد بررسی قرار دهیم.

دلیل افتادگی نوک بینی بعد از عمل

احتمال افتادگی نوک بینی پس از انجام جراحی زیبایی بینی. برای همه وجود دارد. دلیل آن هم به خاطر وجود جاذبه زمین می باشد. همچنین دلیل دیگر آن گذر زمان و شل شدن بافت پوست نگهدارنده نوک بینی می باشد. این موارد گفته شده برای تمامی افراد وجود دارد و همچنین میزان افتادگی نوک بینی در گذر زمان به سن و جنس پوست بیماران نیز مرتبط می باشد. 

البته میزان افتادگی نوک بینی پس از جراحی زیبایی. آنچنان محسوس و مشکل ساز نمی باشد. اما از نظر زیبایی نیز مهم است که زاویه نوک بینی در گذر زمان همچنان زیبایی خود را داشته باشد.

 زاویه مناسب برای بینی در خانم ها حدودا بین ۹۵ تا ۱۰۰ درجه  نسبت به لب بالایی می باشد.که در آقایان این زاویه بین ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد. میزان سر بالا بودن نوک بینی توسط زاویه ای که از برخورد دو خط فرضی که یکی عمود به لب بالایی است و دیگری خطی است که دو سر سوراخ بینی را بهم متصل می کند محاسبه می شود.

دلیل افتادگی نوک بینی بعد از عمل

 جلوگیری از افتادگی نوک بینی بعد از عمل بینی

 همانطور که در بالا گفته شد. کمی میزان افتادگی نوک بینی پس از انجام عمل زیبایی بینی کاملاً طبیعی است. معمولاً این میزان افتادگی تا ۵ سال بعد از جراحی بینی نمایان می شود. که در این مدت بینی بیشترین میزان افتادگی خود را داشته است.

 معمولاً پزشکان برای به حداقل رساندن افتادگی نوک بینی در حین عمل زیبایی بینی از غضروف نگهدارنده در نوک بینی استفاده می‌کنند. 

همچنین زاویه نوک بینی را در حین جراحی بینی حدوداً پنج درجه بیشتر است مقادیری که در بالا گفته شد شکل می دهند. تا پس از گذر زمان و افتادگی نوک بینی. زاویه بینی به حد نرمال خود برسد. مثلاً همانطور که گفته شد در آقایان زاویه مناسب نوک بینی نسبت به لبه بالایی باید بین ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد. پس جراح در حین عمل جراحی بینی زاویه نوک بینی را ۱۰۰ درجه شکل می دهد. تا پس از گذر زمان و افتادگی نوک بینی تقریباً به زاویه ۹۵ درجه برسد.

 

 پس نسبت به موارد گفته شده در این مقاله اگر شما نیز از افتادگی نوک بینی بعد از جراحی زیبایی هراس دارید. متوجه شده‌اید که این اتفاق نسبت به شرایط بدن انسان کاملا طبیعی می باشد و جراح زیبایی بینی برای جلوگیری از این موضوع راه حل هایی را در حین جراحی بینی انجام می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *