اصلاح گردی نوک بینی با عمل بینی

اصلاح گردی نوک بینی

برای هر فرد دلایل مختلفی برای انجام جراحی بینی وجود دارد.یکی از این دلایل اصلاح گردی نوک بینی با عمل بینی می باشد. گردی نوک بینی می تواند به دلیل بزرگ بودن غضروف بینی، فاصله داشتن غضروف نوک بینی بینی از هم، افتاده بودن غضروف نوک بینی و یا ضخیم بودن پوست نوک بینی باشد. اصلاح گردی نوک بینی با عمل بینی یکی از راه هایی است که می تواند بینی بیمار را به شکل و ظاهر دلخواه رسانده و تناسب بین اجزای صورت را برای فرد به ارمغان برساند.

انواع بینی با نوک گرد

بینی نوک گرد غضروفی

این نوع از بینی ها در نژاد های سفید پوست بیشتر دیده می شود. که غضروف های جانبی پایینی بینی از هم دیگر فاصله داشته و به دلیل بزرگ بودن غضروف ها و فاصله ایجاد شده پوست نوک بینی را به طرفین بینی کشیده میکند و باعث گردی و بزرگی نوک بینی می شود. در بعضی موارد فاصله بین غضروف ها به قدری زیاد می باشد و به دلیل نازک بودن پوست بیمار همانند تصویر زیر کامل این فاصله در نوک بینی بیمار مشهود می باشد.

اصلاح گردی نوک بینی

بینی نوک گرد ترمیمی

بینی نوک گرد ترمیمی به بینی ای گفته می شود که در گذشته جراحی بینی داشته است و پس از عمل زیبایی بینی نوک بینی گرد شده و یا گردی نوک بینی به خوبی اصلاح نشده است. برای رفع این مشکل نیاز است تا نوک بینی مجدد باز شود و اسکار ایجاد شده در نوک بینی برداشته شود و به جای آن از غضروف های اضافی در جراحی اولیه و یا غضروف کمکی برداشته شده از دنده،گوش و یا سپتوم بینی استفاده شود. در بعضی موارد نیز برای استفاده از غضروف کمک کننده نوک بینی می توان از غضروف مصنوعی نیز استفاده نمود.

بینی نوک گرد نژادی

در این نوع بینی غضروف نوک بینی شل و ضعیف می باشد. برای اصلاح بینی نوک گرد نژادی باید از پیوند غضروفی برای استحکام نوک بینی استفاده شود. غضروف پیوندی از لاله گوش، استخوان دنده و یا سپتوم بینی مورد استفاده قرار می گیرد. این پیوند غضروفی همانند پایه برای غضروف نوک بینی جهت جلوگیری از افتادگی نوک بینی استفاده می شود.

روش اصلاح گردی نوک بینی در جراحی بینی

در این روش جراح بینی برای اصلاحات مورد نیاز برای رفع گردی نوک بینی بهتر است از جراحی بینی به روش باز استفاده شود. پس از برداشتن پوست بینی جراح با حذف قسمت هایی از غضروف بینی به تیز تر کردن نوک بینی اقدام می کند و یا همچنین با بخیه زدن غضروف نوک بینی به جمع تر کردن آن می انجامد و اگر گردی نوک بینی به خاطر ضخامت زیاد پوست بیمار باشد. پوست بیمار نازکتر می شود.

 

دوران نقاهت این رفع گردی نوک بینی همانند جراحی اولیه بینی می باشد و پس از عمل بینی بیمار نیاز است تا حدود ۱۰ روز پس از جراحی بینی استراحت داشته باشد و برای مدتی حدود ۲ ماه مجدد از چسب بینی استفاده نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *