اسکار بینی چیست ؟

اسکار بینی چیست

سوالی که برای خیلی از بیماران بعد از انجام عمل بینی به وجود می آید این است که اسکار بینی چیست ؟ در جواب این سوال که اسکار بینی چیست باید بگویم که به جای زخم یا بخیه های به وجود آمده پس از عمل زیبایی بینی اسکار گفته می شود.

 

دلیل به وجود آمدن اسکار بینی چیست ؟

در حین جراحی زیبایی بینی جراح برای ایجاد تغییرات در تیغه بینی برش هایی در ناحیه پوست بینی ایجاد می کند تا بتواند پوست بینی را از روی استخوان بینی کنار زده و تغییرات را بر روی تیغه بینی اعمال کند.پس از عمل بینی پزشک پره های ایجاد شده را بخیه میزند و با ترمیم بافت پوست در محل برش های ایجاد شده توسط فیبروز اسکار یا جای زخم تشکیل می شود.

 البته اسکار به وجود آمده در بینی به جنس پوست بینی و نحوه بخیه زدن پزشک مربوط می باشد. در برخی از بیماران پس از مدتی اسکار بینی خود به خود از بین می رود و یا محو می شود. در برخی از بیماران نیز امکان دارد اسکار به وجود آمده کاملاً قابل مشاهده باشد.

البته باید خاطر نشان شویم که در تمامی جراحی ها اسکار و یا جای زخم تشکیل می شود. اما در جراحی های زیبایی نسبت به تبحر پزشک. برش های پوست در محل های انجام می‌شود که کمتر در دید قرار بگیرد. اما عده‌ای ازبیماران هستند که تا جای ممکن نمی خواهند کمترین جای زخمی پس از جراحی زیبایی بر روی پوستشان به جای بماند.

اسکار بینی چیست

اسکار در عمل زیبایی بینی

در جراحی بینی به روش باز برش هایی که برای جدا سازی پوست بینی از استخوان بینی انجام میشود.یکی در انتهای پره های بینی انجام می شود. دیگری در زیر بینی دربین سوراخ های بینی برش داده می شود.این برش ها در محل هایی انجام می شود که کمترین میزان دید را در بینی داشته باشند تا اگر اسکار پوستی ایجاد شود. آن چنان قابل مشاهده نباشد.همچنین اگر از عمل جراحی بینی به روش بسته انجام شود. برش ها در داخل سوراخ های بینی انجام می شود. که اگر اسکار پوستی به وجود بیاید قابل مشاهده نیست.

 همانطور که گفته شد جای زخم یا اسکار پوست. پس از مدتی که از جراحی زیبایی بینی بگذرد رفته رفته محو شده و قابل مشاهده نمی باشد.

 اما در مواردی که جای زخم بینی باقی بماند. بیماران می‌توانند از پمادهایی که لایه بردار می باشند مثل پماد رژودرم برای از بین بردن و یا کم کردن جای زخم های بینی استفاده نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *