استفراغ بعد از عمل بینی

استفراغ بعد از عمل بینی

استفراغ بعد از عمل بینی  یکی از مسائلی است که می تواند در اثر تاثیر داروی بیهوشی بعد از عمل زیبایی بینی اتفاق بیفتد.البته با پیشرفت علم پزشکی و تغییر در نوع داروهای بیهوشی احتمال استفراغ بعد از جراحی بینی به حداقل رسیده است. 

 

تاثیر داروی بیهوشی جدید

پروپوفـول جدیدترین داروی برای بردن بیمار به حالت بیهوشی می باشد. این دارو نسبت به دوره های قبل برای بیهوش کردن بیمار. مشکل حالت تهوع و استفراغ را پس از به هوش آمدن بیمار به حداقل رسانده است. از فواید دیگر داروی پروپوفـول می توان به بیهوش کردن سریعتر بیمار و داشتن حس بهتری پس از به هوش آمدن نیز اشاره کرد.

در شرایطی که گفته شد داروی پروپوفـول تاثیر بهتری برای بیهوش کردن بیمار می گذارد و همچنین عوارض کمتری نسبت به داروهای قبل دارد. اما نکته اینجاست که هنوز این دارو به صورت همگی در تمام کلینیک ها و بیمارستان ها برای بیهوش کردن بیماران استفاده نمی شود و همچنان در بعضی از مراکز درمانی از دارو های پیشین بیهوشی در حین جراحی بینی استفاده می شود. 

استفراغ بعد از عمل بینی

درمان تهوع و استفراغ بعد از جراحی بینی

معمولا یک سوم از افرادی که تحت بیهوشی برای جراحی بینی قرار می‌گیرند. پس از آن عوارض تهوع و استفراغ را می توان مشاهده کرد. البته در افراد سیگاری کمتر عارضه تهوع و استفراغ مشاهده می‌شود.البته در افرادی که مبتلا به چاقی، بیماری اضطراب شدید و همچنین سن کمتر از ۱۶ سال دارند وجود تهوع و استفراغ بعد از جراحی زیبایی بینی بیشتر مشاهده می‌شود.

معمولا وجود تهوع و استفراغ بعد از جراحی بینی کوتاه و گذرا است. برای از بین بردن حالت نیز میتوان از داروهای ضد تهوع استفاده کرد.اما اگر این حالت یک الی دو هفته پس از عمل زیبایی بینی ادامه داشت. حتما باید با پزشک خود در میان بگذارید و برای رفع آن اقدامات لازم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *