ارتودنسی و عمل بینی

ارتودنسی و عمل بینی

برای بیمارانی که تصمیم به انجام ارتودنسی و جراحی بینی را باهم دارند این سوال پیش می آید که کدام یک را باید ابتدا انجام دهند و همچنین تداخلی بین جراحی بینی و انجام ارتودنسی با یک دیگر وجود دارد یا خیر ؟ در این مقاله می خواهیم به برسی انجام ارتودنسی و عمل بینی بپردازیم تا دریابیم کدام یک باید ابتدا انجام شود و آیا می توان همزمان با هم اقدام به جراحی بینی و ارتودنسی نمود؟

تاثیر ارتودنسی بر بینی

انجام ارتودنسی امکان تغییر شکل دادن بر فرم لب ها را در پی دارد. برای انجام عمل زیبایی بینی جراح شکل دهی و زاویه نوک بینی را نسبت به لب بالایی بیمار تعیین می کند. پس اگر شما ابتدا اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید و سپس ارتودنسی انجام دهید. احتمال تغییر شکل لب ها و نامتقارن شدن بینی با لب بالایی وجود دارد که می تواند نارضایتی بیمار را از فرم بینی و یا لب خود داشته باشد.

در ضمن انجام ارتودنسی بعد از عمل زیبایی بینی این خطر را در پی دارد که در حین اقدامات متخصص ارتودنسی بر روی بیمار فشار بر بینی تازه جراحی شده وارد شود و مشکلات خاص خود را به دنبال داشته باشد.

در نتیجه توصیه می شود تا اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی و ارتودنسی دارید ابتدا اقدام به ارتودنسی نمایید و پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی جراحی بینی انجام دهید.

ارتودنسی و عمل بینی

آیا می شود جراحی بینی و ارتودنسی را همزمان انجام داد؟

پزشکانی که جراحی زیبایی انجام می دهند اگر بیمار چند جراحی زیبایی را مانند عمل بینی و عمل زیبایی گوش بخواهد با هم انجام دهد در صورتی که میزان بیهوشی بیمار بیش از حد نباشد امکان پذیر است اما برای انجام جراحی بینی و ارتودنسی به دلیل آن که متخصص این دو با یک دیگر متفاوت می باشند و همچنین به دلیل آن که ارتودنسی در یک مرحله انجام نمی شود و نیازمند اقدامات دوره ای خاصی می باشد و همچنین با توجه به گفته های بالا به دلیل نهایی بودن نتیجه آن بر شکل لب ها انجام جراحی بینی و ارتودنسی با هم امکان پذیر نمی باشد.

چه مدت پس از ارتودنسی می شود جراحی بینی انجام داد؟

همانطور که گفته شد انجام ارتودنسی امکان تغییر شکل دادن فرم لب ها را در پی دارد. پزشکان متخصص ارتودنسی با در نظر داشتن این موضوع به بیمارانی که تصمیم به انجام عمل بینی پس از ارتودنسی دارند توصیه می کنند تا ۶ ماه پس از ارتودنسی اقدام به جراحی بینی نمایند تا نتیجه مطلوب را هم از ارتودنسی خود داشته باشید و هم از عمل زیبایی بینی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *