احتمال تولید واکسن ایرانی کرونا در آبان ماه سال آینده/برگزاری مراسم در فضای بسته مطلقا ممنوع است

سلامت نیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت از احتمال ساخت واکسن ایرانی کرونا تا آبان ماه سال آینده خبر داد.

دکتر علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست خبری با خبرنگاران از طریق ویدئوکنفرانس گفت:« شش واکسن در سطح دنیا در فاز سوم است. واکسن روسی مراحل لازم را به صورت کامل طی نکرده و از سازمان جهانی بهداشت تاییدیه نگرفته است. یک واکسن است که در چین تاییدیه گرفته که صرفا یک سال مجوز دارد و فقط برای ارتش چین استفاده می شود.واکسن ایرانی در مرحله فاز حیوانی است اگر به درستی جلو رویم برای ساخت واکسن یک سال طول می کشد و تا آبان سال آینده ممکن است واکسن ایرانی ساخته شود.»

وی تاکید کرد:« بحث محرم و مراسم هایی که قرار است برگزار شود با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهند بود،برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته مطلقا ممنوع است. در حال حاضر آرامش نسبی در کشور وجود دارد اگر کوچکترین غفلتی صورت گیرد شاهد خیز دوباره بیماری و افزایش مرگ و میرها خواهیم بود خواهش من این است که مردم طرح هر خانه یک حسینیه را اجرا کنند و عزاداری ها در خانه انجام دهند اگر فردی باعث شود یکی از عاشقان امام حسین(ع) به این بیماری مبتلا شود مقصر هستیم.»

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت نیوز مبنی بر اینکه بر اساس دستورالعمل و ضوابط بهداشتی برگزاری مراسم محرم، در فضای سربسته در ساعت محدود مجاز اعلام شده اما فرمودید برگزاری مراسم در فضای سربسته ممنوع است، گفت:«در ارتباط با مراسم محرم در ستاد ملی مقابله با کرونا گفته ایم برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته مطلقا ممنوع است افراد فقط می توانند نماز بخوانند ولی سخنرانی و روضه خوانی ممنوع است. دستورالعمل ها که ابلاغ شد برگی به اسم صفحه شماره ۱۲ ابلاغ شده بود به اسم پیوست رسانه ای که برگزاری مراسم در ساعت محدود ذکر شده بود که مجددا به وزارت کشور ابلاغ شد که این پیوست را کنار بگذارند دستورالعمل ما همان ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای بسته است. »

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار سلامت نیوز درباره برگزاری نمایشگاه ها گفت:« هر نمایشگاهی که می خواهد برگزار شود باید به صورت مجازی باشد ولی حضور مدیران با رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری در غرفه ها ایرادی ندارد اما بازدید عموم مردم از نمایشگاه خلاف پروتکل و ممنوع است.»
ادامه دارد…

وب سایت منبع خبر : salamatnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *