آیا نگران برداشتن گچ بینی خود هستید؟

برداشتن گچ بینی

برداشتن گچ بینی اولین مرحله ای است که پس از جراحی زیبایی بینی برای بینی تازه جراحی شده انجام می شود. برداشتن گچ بینی معمولا توسط جراح بینیجراح بینی انجام می شود. اما در مواردی خاص و در دسترس نبودن پزشک و نبود تامپون بینی با آموزش های لازم می شود توسط خود بیمار نیز انجام شود.

این نگرانی برای اکثر بیماران وجود دارد وجود دارد که با برداشتن گچ بینی بینی جراحی شده خود را مشاهده کنند و با تغییرات به وجود آمده روبرو شوند. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که پس از جراحی زیبایی بینی به شدت بینی بیمار دارای ورم بینی می باشد و با برداشتن گچ بینی شاهد ورم بینی شدید در بینی خود می باشید و با دیدن نتایج انجام شده از عمل زیبایی بینی باید این نکته که بینی دارای ورم می باشد نیز در نظر داشته باشید.

برداشتن گچ بینی

در نگاه اول امکان دارد شکه شوید

حدودا پس از ۱۰ روز بعد از عمل زیبایی بینی گچ بینی برداشته می شود و بیمار با نگاه اول پس از برداشتن گچ بینی تغییرات به وجود آمده در بینی خود را مشاهده می کند و با چهره جدید خود روبرو می شود. اما همانطور که گفته شد باید وجود ورم بینی را در بینی خود در نظر داشته باشید تا بعد از برداشتن گچ بینی خود شکه نشوید و بدانید که بینی شما تا یک سال پس از جراحی بینی دچار تغییرات زیادی می شود.

اقداماتی که نباید قبل از برداشتن گچ بینی انجام دهید

ضربه زدن به گچ بینی:

این نکته را در نظر داشته باشید که گچ بینی به اندازه گچ دست و پا مستحکم نمی باشد و باید مراقب ضربه خوردن به گچ بینی خود باشید. چرا که امکان ضربه وارد شدن به بینی از روی گچ بینی می باشد. پس مراقبت لازم را در مقابل بینی خود حفظ بفرمایید.

کشیدن گچ بینی :

با روند بهبود بینی پس از جراحی بینی ورم بینی رو ب هت کاهش می رود و امکان دارد گچ بینی شل شده و در بعضی موارد به قدری شل بشود که بیمار وسوسه بشود که گچ بینی را در بیاورد. این کار زودتر از موعد مقرر شده امکان دارد روند بهبود بینی را مختل کند. پس تا موعد برداشتن گچ بینی خود از تکان دادن و کشیدن گچ بینی خودداری کنید.

خیس شدن گچ بینی :

گچ بینی نیز همانند دیگر گچ هایاستفاده شده در بدن با خیس شدن شل شده و استحکام خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند نگه دارنده بینی باشد. پس از عمل بینی امکان دارد نیاز به حمام کردن و یا شستن صورت خود داشته باشید. اما باید از خیس شدن گچ بینی خودداری کنید و به صورتی استحمام و یا شستشوی صورت کنید تا گچ بینی خیس نشود. به این صورت که می توانید برای شستن صورت خود از اسفنج خیس شده استفاده کنید و یا برای حمام کردن به صورتی که آب به سر خود برخود نکند شستشوی بدن خود را انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *