آشنایی با انواع بینی گوشتی

انواع بینی گوشتی

انواع بینی گوشتی را می توان به دو دسته تقسیم نمود. یکی بینی گوشتی با غدد چربی پر کار و دیگری بینی گوشتی با غدد چربی کم کار. جراحی بینی انواع بینی گوشتی تقریبا به یک صورت می باشد. اما مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی این دو دسته از بینی گوشتی با یک دیگر متفاوت می باشد.

بینی گوشتی با غدد چربی پر کار

این دسته از بینی گوشتی دارای غدد چربی پر کاری در زیر پوست بینی می باشد و همچنین دارای منافض باز بر روی پوست خود می باشد. این نوع از بینی پس از عمل بینی به دلیل چرب بودن بیش از حد خود نیازمند آن است که چسب بینی با فواصل کمتری تعویض گردد. تا به دلیل چرب شدن پوست بینی چسب بینی شل نشود تا خاصیت خود را داشته باشد. همچنین اگر چربی پوست بیمار بیش از حد باشد با تشخیص پزشک یک دوره ۶ ماهه استفاده از قرص راکوتان برای کنترل چربی پوست بینی توسط جراح بینی تجویز می شود. اگر استفاده از قرص راکوتان توسط پزشک پوست خود قبل از عمل بینی تجویز شده باشد باید تا اتمام دوره مصرف قرص عمل زیبایی بینی به تعویق انداخته شود.

انواا بینی گوشتی

بینی گوشتی با غدد چربی کم کار

این دسته از بینی های گوشتی غدد چربی در آن فعالیت کمتری دارد و عمل زیبایی بینی در این نوع بینی گوشتی موفق آمیزتر می باشد. اما این نوع از بینی گوشتی نیز دارای پوست ضخیم و براقی می باشد که جراح نیازمند استحکام بخشیدن در زیر پوست بینی برای فرم دهی مطلوب تر بینی می باشد.همچنین جراح می تواند با برداشتن قسمت هایی از بافت پوست در نوک بینی از ضخامت پوست بینی بکاهد و فرم بینی را زیبا تر نشان بدهد.

نکته مثبت بینی گوشتی

تنها نکته مثبت بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست پوشاننده ناهمواری های کوچک بر روی استخوان بینی می باشد. این موضوع در بینی استخوانی که پوست نازکی دارند، کمترین ناهمواری های موجود در استخوان بینی کاملا آشکار می باشد. در صورتی که بینی گوشتی با پوست ضخیم خود تمامی پستی بلندی های روی استخوان بینی را هموار نشان می دهد.

همچنین برعکس باور غلط در ارتباط با بازگشت شکل بینی گوشتی پس از جراحی زیبایی بینی به شکل اولیه خود، این نوع از بینی برگشت پذیر نمی باشد و تنها پس از جراحی زیبایی بینی مدت زمان رفع ورم بینی طولانی تر نسبت به بینی استخوانی می باشد که در این ندت نیز باید چسب بینی مرتب استفاده شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *