آسم و عمل بینی

آسم و عمل بینی

آسم و عمل بینی یکی از مشکلات دیگری می باشد که می تواند بیمارانی که دارای آسم هستند و تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی دارند را تحت شعاع خود قرار دهد. در این مقاله می خواهیم به بررسی رابطه بین آسم و عمل بینی بپردازیم و ببینیم آیا کسانی که مشکل تنفسی و آسم  دارند. می توانند جراحی بینی را با موفقیت انجام دهند یا خیر؟

آسم چیست؟

آسم یک بیماری التهابی می باشد که با حملات خود مجاری تنفسی را تنگ کرده و باعث می شود تا هوا به شش ها کمتر برسد و بیمار دچار تنگی نفس بشود. در بعضی موارد نیز بیمار به دلیل پولیپ شدید نیز درگیر مشکلات تنفسی می شود که شدت آسم را افزایش می دهد و  با جراحی قابل درمان می باشد.

جراحی پولیپ بینی هم می‌تواند به صورت جدا انجام شود و هم می تواند همراه با جراحی زیبایی بینی به انجام برسد. به این صورت که جراح کیسه های پر شده از مایع که داخل مجاری تنفسی بینی به وجود آمده و باعث اختلالات تنفسی برای بیمار شده است را در حین جراحی برداشته تا تنفس بیمار بهبود یابد.

آسم و عمل بینی

عمل بینی بیمار دارای آسم

برای عمل زیبایی بینی بیماری که آسم دارد. ابتدا باید زیر نظر متخصص داخلی آزمایشات لازم و تست های ریوی مناسب انجام شود. تا جراحی بینی بدون کوچکترین مشکلی انجام شود. اگر در آزمایشات انجام شده تنگی نفس و مشکل تنفسی ای حتی کم دیده شد. ابتدا باید این مشکل برطرف شود و سپس به انجام عمل بینی اقدام شود.

البته برای انتخاب جراح بینی برای بیماری که دارای مشکل آسم می باشد باید بسیار دقیق و حساس انتخاب شود. زیرا پس از جراحی زیبایی بینی کوچکترین مشکل تنفسی ایجاد شده توسط جراحی برای بیمار تشدید کننده مشکلات آسمی بیمار می باشد. پس با دقت لازم برای انتخاب جراح بینی خود عمل کنید تا نتیجه مطلوب و بی مشکل را از عمل زیبایی بینی خود داشته باشید.

توصیه دکتر فریدون پورنصر

طبق گفته های این مقاله اگر شما دارای بیماری آسم می باشید. ابتدا تحت نظر متخصص داخلی برای انجام جراحی بینی آماده شوید. سپس با انتخاب جراح با تبحر لازم اقدام به عمل زیبایی بینی نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *